Xiaomi, nowa firma Chipowa AIoT Strategy

- May 20, 2019-

Z biegiem lat Chiny poczyniły wielkie wysiłki, aby stać się autonomiczne z punktu widzenia produkcji chipów. Xiaomi należy do chińskich firm, które ciężko pracują, aby osiągnąć ten cel . Chińska firma tworzy nową spółkę zależną, która ma stać się kolejną siłą napędową produkcji chipów , stanowiąc część inicjatywy sztucznej inteligencji (AIoT) o wartości 10 mld RMB (1,5 mld USD).

W tym celu firma Pinecone , spółka zależna z chipsetem, uruchomiona w 2014 r., Zostanie zrestrukturyzowana, a ponadto zostanie utworzona nowa firma o nazwie Dayu. W programach Xiami Dayu będzie musiał skupić się na badaniu i opracowywaniu rozwiązań chipsetowych w aplikacjach AIoT , takich jak inteligentne głośniki, podczas gdy Pinecone będzie nadal rozwijać mobilne procesory przetwarzania dla smartfonów.

Xiaomi będzie posiadać 25% Dayu , a saldo potrącane będzie przez pracowników firmy. Nowa filia mogłaby wkrótce rozpocząć niezależne pozyskiwanie funduszy, biorąc pod uwagę zainteresowanie firm inwestycyjnych.

Chińscy producenci smartfonów budują bardziej niestandardowe systemy na chipach

„Teraz trzy największe na świecie firmy produkujące smartfony uzyskały wszystkie technologie chipowe. Powinniśmy opracować naszą własną technologię, aby być jednym z czołowych producentów ”- powiedział dyrektor generalny Xiaomi Lei Jun w lutym 2017 r. Na imprezie w Pekinie.

Chińscy producenci smartfonów budują bardziej spersonalizowane, zdefiniowane programowo układy scalone (SoC) dla różnych zadań , takich jak przetwarzanie obrazu i dekodowanie wideo, ponieważ patrzą w przyszłość 5G i coraz bardziej połączone inteligentne urządzenia.

Pod koniec grudnia Huawei ogłosił, że platforma IoT HiLink połączyła 300 milionów urządzeń , w tym głośniki AI i systemy samochodowe.

Globalne dostawy smartfonów spadły o 4,1% w 2018 roku

Na początku roku Xiaomi skupiła się na „smartfonie + AIoT” jako strategii rozwoju dwóch silników i jednocześnie odnotowała wzrost obrotów w segmencie IoT i produktów lifestylowych o 86,9% rok do roku, ponad dwukrotnie więcej niż Wzrost segmentu smartfonów o 41,3% rok do roku w tym samym okresie.

Globalne dostawy smartfonów spadły o 4,1% w 2018 r., A dane dotyczące Chin wskazują na spowolnienie wzrostu, według firmy badawczej IDC, ponieważ rynek osiągnął nasycenie i nadal występują przeszkody ekonomiczne.