Taobao, przesyłanie strumieniowe na żywo dla wzrostu w 2019 roku

- May 20, 2019-

Taobao , ważny sklep internetowy obsługiwany przez Alibaba, przewiduje gwałtowny wzrost sprzedaży na żywo.

Potwierdza to Wen Zhong, starszy dyrektor ds. Ekologii treści Taobao , który wyjaśnił, jak w ciągu trzech lat rozwoju Taobao Live stał się „standardową konfiguracją”, a nie „opcjonalnym wyborem” dla sklepów e-commerce, które prowadzą interesy na swojej platformie .

W 2018 r. Taobao osiągnął sprzedaż na poziomie około 14,93 mld USD

Taobao Live osiągnął obrót w wysokości 100 miliardów juanów (około 14,93 miliarda dolarów) w 2018 roku, przy rocznej stopie wzrostu 400% . Na platformie sprzedano w ubiegłym roku ponad 600 000 odmian produktów.

Taobao Live upoważnił rolników, właścicieli firm i samozatrudnionych przedsiębiorców do promowania swoich specjalności w sposób, który łączy w praktyce, twarzą w twarz z zainteresowanymi nabywcami.

Ekspansjonistyczne cele Taobao znajdują żyzny grunt w nowych technologiach

W 2019 roku , według szacunków, Taobao chciałby osiągnąć kwotę 200 sklepów internetowych, które korzystają ze sprzedaży strumieniowej , w celu przeprowadzenia rocznych transakcji, które przekraczają 100 milionów juanów każda.

Aby odnieść sukces, Taobao w dużym stopniu opiera się na stosowaniu nowych technologii . Mocnymi stronami powinny być sieć 5G , rzeczywistość wirtualna i rzeczywistość rozszerzona. Dzięki tym czynnikom sprzedaż strumieniowa na żywo przyniosłaby bardziej zróżnicowane interakcje między sprzedawcami online i nabywcami, generując większe zyski.