Huawei może zwiększyć sprzedaż niż Apple i Samsung

- May 20, 2019-

Wzrost Huawei wydaje się nie do powstrzymania, a teraz, według dyrektora wykonawczego Richarda Yu , Huawei Technologies w 2020 r. Stanie się największym na świecie producentem sprzętu telekomunikacyjnego.

Yu, który jest również dyrektorem generalnym Huawei Consumer Business Group, powiedział Yicai Global, że obecnie jeden na trzy telefony sprzedawane w Chinach to Huawei lub jego pod-marka Honor. Liczba ta może wzrosnąć do jednego na dwa, jeśli wzrost Huawei nie ustanie.

Huawei dostarczył 206 milionów telefonów na całym świecie w 2018 roku

Huawei zajmuje obecnie trzecie miejsce wśród światowych producentów fonemów , za Samsungiem i Apple. Yu powiedział: „Ale to nigdy nie był nasz plan. Udział w rynku nie jest celem, do którego dążymy. ”

Yu nakreślił również cel korporacyjny w wysokości od 250 do 300 miliardów dolarów w roku 2023 i chce uzyskać co najmniej 150 miliardów dolarów od działu konsumenckiego, co Yu uważa za trudne.

Obroty Huawei zbliżyły się do 53 mld USD, a sektor konsumencki przyjął podział przewoźników za główne źródło dochodów

Yu, znany w języku chińskim jako Yu Chengdong, potwierdził również, że Huawei jest skłonny sprzedać swoje półprzewodniki sieciowe piątej generacji - po raz pierwszy wyraźnie powiedział.

Chociaż wiadomość ta została odrzucona przez rotacyjnego dyrektora generalnego Huawei Technologies, Xu Zhijun lub Erica Xu , który powiedział Huawei Global Analyst Summit 2018, że firma nie miała zamiaru sprzedawać swoich chipów Kirin.