Partnerstwo Douyin z firmami filmowymi

- May 20, 2019-

Douyin , społeczna aplikacja wideo, chce wejść na duże i małe ekrany na całym świecie . Chińska firma w rzeczywistości ogłosiła strategiczne partnerstwo o nazwie „Project Vision” z sześcioma chińskimi firmami filmowymi , aby lepiej promować swoje filmy, w tym Edko Films, Wanda Media, Alibaba Pictures, Beijing Enlight Media, New Classics Media i Emperor Motion Kino.

Aby promować chińskie filmy na całym świecie , partnerstwo, które obejmie ponad 40 filmów w nadchodzącym roku, proponuje inicjatywy promocyjne, takie jak krótkie filmy o filmach i wydarzeniach w aplikacji, które wykorzystują ścieżki dźwiękowe do filmów.

Partnerstwo może przynieść pożądane rezultaty, zwłaszcza wśród bardzo młodych

Partnerstwo mogłoby pomóc firmom filmowym w wykorzystaniu ogromnej liczby codziennych zgłoszeń użytkowników Douyin , które do końca 2018 r. Osiągnęły 250 milionów, aby osiągnąć młodszą demografię.

W tej strategii wykorzystanie Douyin jako narzędzia promocyjnego ma fundamentalną rolę , która może jeszcze bardziej zwiększyć wpływ aplikacji na krótkie filmy na scenie rozrywkowej. Jednak może być trudno zmierzyć wpływ takich promocji na gotowość ludzi do chodzenia do teatrów.