Księżyc, chiński łazik przebył 190 metrów na dalekiej stronie

- May 17, 2019-

Nawet jeśli 190 metrów może wydawać się niewielu, są przypadki, w których są świetnym wynikiem. Podobnie jak w przypadku chińskiego księżycowego łazika Yutu-2 , który przebył 190,66 metra na najdalszym krańcu Księżyca, aby prowadzić badania naukowe na dziewiczym terytorium.

Zgodnie z raportem Lunar Space and Exploration Centre Chińskiej Narodowej Administracji Kosmicznej , które monitoruje ekspedycję, zarówno lądownik, jak i łazik sondy Chang'e-4 przełączyły się w tryb uśpienia na sobotnią noc księżycową.

Do zespołu badawczego wysłano łącznie 6,6 GB danych z badań naukowych

Misja chińskiej sondy Chang'e-4 rozpoczęła się, gdy 8 grudnia 2018 r. Została wystrzelona, a następnie wykonała pierwsze miękkie lądowanie na kraterze Von Karmana w basenie Południowego Bieguna-Aitken , po drugiej stronie Księżyca, w dniu 3 Styczeń. Pamiętaj, że dzień księżycowy odpowiada 14 dniom na Ziemi, księżycowej nocy o tej samej długości. Tak więc sonda Chang'e-4 przełączyła się w tryb uśpienia podczas księżycowej nocy z powodu braku energii słonecznej.

Piątego księżycowego dnia sondy Księżyca przyrządy naukowe lądownika i łazika działały dobrze. W sumie 6,6 GB danych naukowych zostało przesłanych do głównego zespołu badawczego w celu analizy.

Zadania naukowe misji Chang'e-4 obejmują różne obszary badawcze

Dalsza strona Księżyca ma unikalne cechy, a naukowcy oczekują, że Chang'e-4 przyniesie rewolucyjne rezultaty.

Zadania naukowe misji Chang'e-4 obejmują niskoczęstotliwościową obserwację radio-astronomiczną, badanie form gleby i gleby, wykrywanie składu mineralnego i struktury powierzchni Księżyca oraz pomiar promieniowania neutronowego i neutralnych atomów.