UnionPay rozszerza obroty na całym świecie

- May 17, 2019-

China UnionPay kontynuuje swoją wspinaczkę na międzynarodowym rynku gospodarczym. Statystyki przedstawione przez UnionPay International pokazały, że w 2017 r. Wydano 20 milionów kart kredytowych poza krajem azjatyckim, co daje łączną sumę 90 milionów.

Założona w 2002 roku, China UnionPay jest firmą świadczącą usługi finansowe z siedzibą w Szanghaju, która obecnie posiada karty kredytowe w 48 różnych krajach. W trzech krajach (Laos, Mongolia i Myanmar) chińska instytucja jest nawet pierwszą dla użytkowników korzystających z kart kredytowych pod swoją marką.

Wielki globalny sukces UnionPay China jest wszechstronny. Jako przykład można przeanalizować dwa bardzo różne i odległe kraje. W Pakistanie instytucja finansowa może pochwalić się około 4,1 miliona używanych kart (druga marka w kraju pod względem ekonomicznym), podczas gdy w Rosji lokalne banki wydały 1,3 miliona kart UnionPay.

To samo dotyczy Tadżykistanu i Kazachstanu, gdzie wydanie karty UnionPay wzrosło o około 50% w ciągu jednego roku. Wreszcie, transakcje zagranicznych turystów w Chinach z kartami instytucji finansowej również rosną, a miasta Hangzhou, Chengdu i Xiamen odnotowały najszybszy wzrost w 2017 roku.