Guangzhou, chiński port posiada partnerstwo z Acu

- May 17, 2019-

Chiński port Guangzhou i brazylijski port Acu podpisały porozumienie o ustanowieniu partnerstwa między strukturami . Umowa została podpisana podczas Światowej Konferencji Portów w 2019 roku , która otworzyła środę w Guangzhou, stolicy południowej prowincji Guangdong .

Jednym z głównych celów porozumienia, potwierdzonym przez Tessę Major , dyrektora handlowego portu Acu, jest zwiększenie zdolności jedwabnej drogi XXI wieku . Z tego powodu Acu będzie ściślej współpracować w zakresie wymiany informacji i współpracy z Guangzhou.

Acu postrzega port Guangzhou jako punkt odniesienia dla rozwoju

Co więcej, w przypadku młodych portów, takich jak Acu, chińskie kompetencje mają podstawowe znaczenie . Chińskie struktury stały się z czasem prawdziwym punktem odniesienia w takich dziedzinach, jak infrastruktura portowa, logistyka i doświadczenie w zarządzaniu.

Guangzhou - który pełni rolę regionalnego centrum i głównego portu w południowych Chinach - w 2018 r. Zarządzał ponad 610 milionami ton towarów i około 22 milionami standardowych kontenerów. Powolny, ale ważny wzrost zamiast portu Acu . Brazylijski zakład, począwszy od 2014 r., Może liczyć na dziewięć terminali, w tym jeden zdolny do obsługi 26,5 mln ton rudy żelaza rocznie.