W Chinach gospodarka dzielenia się luksusami jest zagrożona dla pokolenia milenium

- May 17, 2019-

Firma pozwala kobietom wynajmować markowe suknie przy niskim odsetku ceny zakupu detalicznego, aw ciągu ostatniego roku wprowadziła model subskrypcji, który umożliwia kobietom wypożyczanie odzieży na co dzień. Firma wzbudziła zainteresowanie wielu, a inwestycja Blue Pool Capital jest pierwszą inwestycją pochodzącą z Chin.

Ale co interesuje Alibaba? Jack Ma chce kupić lub przestudiować model biznesowy? Nadal jest wcześnie, aby udzielić odpowiedzi, ale zgodnie z Recode, Blue Capital po prostu wyśle dyrektora wykonawczego, aby działał jako obserwator na pokładzie Rent the Runway.

Według Narodowego Centrum Informacji, gospodarka dzielenia się Chin przyniesie ponad 10 procent PKB kraju w 2020 roku; interesy dla tego sektora są zatem liczne.

Chińska szafa Y jest bardzo podobna do Rent the Runway, ale jest dostosowana do zwyczajów zakupowych młodych Chińczyków i wyjątkowego środowiska kredytowego (działa z Kredytem Sezamowym). Alibaba zainwestowała również w Y-closet w 2017 r., A chińskie uruchomienie dzielenia ubrań działa dzięki aplikacjom pochodzącym z Alibaba. Jeśli Rent the Runway ma wejść do Chin, może również przyjąć system kredytowy Ant Financials.

Jedynym niebezpieczeństwem dla tej gospodarki jest trudność spłacania długów przez millenialsów. Według raportu Accenture, osoby po 95. roku życia są o 60 procent bardziej skłonne do składania impulsywnych rozkazów. Ale Jack Ma wydaje się pewna tego nowego biznesu.