DHgate wzmacnia inicjatywę APEC dla kobiet-przedsiębiorców

- May 17, 2019-

Chińska platforma transgranicznego handlu elektronicznego, DHgate, wzmacnia projekt APEC Women Connect poprzez powiązania z lokalnymi organizacjami kobiecymi na całym świecie.

Projekt APEC Women Connect został uruchomiony w 2016 r. I ma na celu zaoferowanie kobietom-przedsiębiorcom na całym świecie możliwości dzielenia się wiedzą i dostępem do przywództwa. Dzięki programowi kobiety-przedsiębiorcy i właściciele MŚP mają możliwość komunikowania się z mentorami biznesowymi, doradcami i ekspertami poprzez kursy online i offline.

To najnowsze przedsięwzięcie pozwala APEC Women Connect dostosować się do różnych regionów i kultur, do których ma nadzieję uzyskać dostęp poprzez lokalne partnerstwa. Inicjatywa pomoże wyszkolić lokalne MŚP prowadzące kobiety i podzieli się transgranicznymi analizami i trendami w handlu elektronicznym. Centrala Women Connect będzie promować działania obejmujące tworzenie i funkcjonowanie społeczności internetowych, projektowanie i dystrybucję materiałów szkoleniowych oraz integrację lokalnych zasobów.

Plan jest powszechnie uznawany przez APEC, a lokalne sojusze zostały utworzone w Australii, Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych, Indonezji, Tajlandii, Chile i Wietnamie w celu omówienia planu rozwoju na 2018 r.

„W gospodarce cyfrowej kobiety są bardziej skłonne do zakładania firm i wykorzystywania okazji”, powiedział Shutong Wang, założyciel i dyrektor generalny DHgate. „Wraz z wydaniem i wdrożeniem zglobalizowanego projektu APEC Women Connect, DHgate będzie współpracować z większą liczbą liderów politycznych i gospodarczych kobiet, aby pomóc im przełamać wąskie gardło przedsiębiorczości i zrealizować swoje marzenia”.

Założona w 2004 r. DHgate jest pierwszą transgraniczną platformą handlu elektronicznego w Chinach typu B2B. Misją DHgate jest pomoc MŚP na całym świecie w rozwijaniu globalnego biznesu. Platforma współpracuje z ponad 1,7 mln zarejestrowanych dostawców, 7,7 mln produktów online i 15 mln zarejestrowanych nabywców, świadcząc usługi dla 222 krajów.