Chiny zwiększyły import amerykańskiego wina

- May 17, 2019-

Amerykańskie wino , aw szczególności wino kalifornijskie , jest coraz bardziej popularne w Chinach . Według kalifornijskiego stowarzyszenia handlowego z 1000 kalifornijskich wytwórni win i przedsiębiorstw związanych z winem, wartość eksportu do Chin wzrosła w 2017 r. Do ponad 210 milionów dolarów.

Christopher Beros , dyrektor ds. Handlu w Chinach i regionie Pacyfiku Instytutu Wina, powiedział, że tendencja ta jest spowodowana wzrostem gospodarczym Chin i faktem, że Chińczycy dużo podróżują i z czasem udoskonalają swój smak wina i zawsze wymagają lepsza jakość .

„Zużycie importowanego wina wzrosło 2,5 raza w ciągu ostatnich pięciu lat na kontynencie chińskim. Oczekujemy, że ten trend utrzyma się w najbliższej przyszłości ”- powiedział Beros.

Według strony internetowej Just Drink, która dostarcza informacji dla przedsiębiorstw winiarskich, łączna wartość amerykańskiego eksportu wina wzrasta o 3,5 procent w 2017 roku. Jednak najbardziej popularnym winem w Chinach jest francuski (39,43%) i australijski (26,04%).

Zamiast tego na całym świecie eksport wina z Kalifornii spadł o 5,5 procent wartości i 7,9 procent wolumenu, częściowo dzięki silnemu dolarowi, a częściowo dzięki silnym konkurentom.