Tmall Global otwiera sześć nowych globalnych punktów dostaw

- May 17, 2019-

Tmall planuje otworzyć sześć nowych centrów zamówień na całym świecie, aby pomóc zagranicznym sprzedawcom przyciągnąć zainteresowanie chińskich konsumentów nowymi i lepszej jakości produktami importowanymi. Oświadczenie zostało złożone przez prezesa Tmalla, Jet Jing .

Centra powstają w Japonii, Korei Południowej i Hongkongu, a także w regionach Ameryki Północnej, Europy i Oceanii, powiedział Jing podczas International Global Partners Summit Tmall Global 2018, który odbył się w Hangzhou w środę. Nie ujawnił harmonogramu realizacji.

Uruchomiony w 2014 r. Tmall Global jest kanałem Tmall poświęconym transgranicznemu e-commerce . Platforma obecnie kontroluje prawie jedną czwartą rynku, co czyni go jednym z największych i najbardziej kompletnych transgranicznych rynków internetowych B2C dla Chin. Ostatnie posunięcie podkreśla ambicje Alibaby, by dalej umiędzynarodowić się, i jej zaangażowanie w zlikwidowanie luki między chińskimi i międzynarodowymi konsumentami.

Wykorzystując szeroki zestaw analiz konsumenckich Alibaba, Tmall Global oferuje zagranicznym dostawcom wgląd w chińskie zachowania konsumentów i preferencje zakupowe, dając sprzedawcom większą jasność i pewność wyboru tego, co sprzedać w Chinach, powiedział Jing.

Ponadto informacje te pomagają różnym rządom lepiej pomagać lokalnym sprzedawcom, zwłaszcza małym i średnim przedsiębiorstwom , w włamywaniu się do Chin. „W tym roku jesteśmy zobowiązani do oferowania naszym handlowcom rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb, dzięki czemu mogą oni otrzymywać szybsze i bardziej bezpośrednie wsparcie z platformy, umożliwiając im przyspieszenie wzrostu w Chinach” - dodał Jing.

Chiny są drugim co do wielkości rynkiem konsumenckim na świecie, szczególnie rosnącym w sektorze e-commerce

Według danych dostarczonych przez Boston Consulting, Chiny są obecnie drugim największym rynkiem konsumenckim na świecie. Firma konsultingowa zauważa, że do 2021 r. Chiny zobaczą nową konsumpcję o wartości prawie 2 mld USD, co oznacza, że kraj ten będzie w najbliższej przyszłości jednym z głównych miejsc docelowych dla firm konsumenckich.

W szczególności Chiny projektują transgraniczny handel elektroniczny do ponad 201 miliardów RMB (98 miliardów USD) towarów brutto do 2019 r., Zaczynając od 305,5 miliarda RMB w 2016 r.

Tmall Global , który oferuje już ponad 18 000 marek z 74 krajów i regionów, jest zaangażowany w przyciąganie jeszcze większej liczby firm i dostawców z całego świata do sprzedaży produktów w Chinach w nadchodzącym roku, co dyrektor generalny Tmall, Alvin Liu .

New Retail , który wykorzystuje nowe technologie do ujednolicania zakupów online i offline, posłuży jako ważny czynnik napędzający ten wzrost, umożliwiając sprzedawcom interakcję z klientami w obu branżach, powiedział.

„Naszym celem jest zaoferowanie chińskim konsumentom najlepszych zakupów. Dlatego wybieramy tylko najlepsze i najbardziej popularne marki, które sprowadzimy do Chin - powiedział Liu, dodając, że platforma ma również na celu zwiększenie asortymentu kategorii produktów i przedmiotów na platformie.

„Musimy odkryć nowe kategorie i znaleźć nowe produkty, aby chińscy konsumenci mogli znaleźć najbardziej odpowiednie produkty dla ich potrzeb”, powiedział, dodając, że Tmall Global planuje zwiększyć swoją bazę konsumencką do 200 milionów nabywców w ciągu najbliższych trzech lat.

Poprawa identyfikowalności produktów w celu poprawy doświadczenia w handlu detalicznym i zwiększenia sprzedaży

Aby osiągnąć te cele, Tmall Global zobowiązuje się do poprawy identyfikowalności produktów sprzedawanych na platformie. Korzystając z technologii blockchain , konsumenci będą mogli łatwo śledzić swoje zamówienia na każdym etapie procesu dostawy, począwszy od fabryki w kraju pochodzenia.

Po drugie, platforma ma na celu przyspieszenie ekspansji zagranicznych centrów dostaw , dzięki czemu małe marki zagraniczne mogą łatwiej wprowadzać swoje produkty na rynek chiński. W oparciu o opinie klientów i informacje o transakcjach, marki te będą w stanie dostosować swoją strategię eksportową, aby w razie potrzeby lepiej sprostać wymaganiom chińskich konsumentów.

Platforma zwiększy również wykorzystanie składów celnych, w których przywożone towary mogą być składowane bez należności celnych przywozowych do momentu wysłania towarów, aby zmniejszyć koszty dla sprzedawców chcących wejść na rynek chiński.