Innowacje napędzają Chiny na rzecz inwestycji w USA

- May 15, 2019-

Chiny mogą dogonić Stany Zjednoczone , które do tej pory napędzały inwestycje kapitału podwyższonego ryzyka. Aby to wesprzeć, uczestnicy forum „ China Innovation Revolution ”, które dostarczyło przykładów konglomeratu dzielenia się podróżami Didi Chuxing i dostawcy urządzeń elektronicznych Xiaomi. Oba, w rzeczywistości, przyciągnęły miliardy dolarów w finansowanie kapitałowe.

Forum zostało zorganizowane przez Silicon Dragon, grupę z siedzibą w Dolinie Krzemowej, która zapewnia wgląd w centra innowacji technologicznych. Wydarzenie, które obejmuje ponad 200 przedsiębiorców i inwestorów venture capital , miało na celu zbadanie możliwości inwestycyjnych w Chinach i Stanach Zjednoczonych.

Giganci tacy jak Alibaba, Meituan i Xiaomi mogą napędzać nową falę wzrostu

Hans Tung , partner zarządzający firmy venture capital GGV Capital, powiedział, że w ostatnim dziesięcioleciu chiński e-commerce stał się liderem w branży , zarówno na poziomie krajowym, jak i globalnym.

Według ekspertów nowa fala wzrostu może być prowadzona przez Alibaba, Meituan i Xiaomi; w ten sposób do super aplikacji, lepszej obsługi i większej wydajności.

Xiaomi, Baidu i inne wielkie nazwiska są gotowe wykorzystać sytuację

Wiele chińskich firm przenosi się za granicę, co poprawia gospodarkę i siłę wielu państw. Przykład? Xiaomi utworzyła lokalne bazy produkcyjne w Indiach , gdzie stała się głównym dostawcą sprzętu.

Zdaniem ekspertów przyszłość Chin będzie liderem . Eksperci twierdzą, że szybko rozwijające się nowe chińskie firmy typu start-up mogą zwiastować zmianę w krajobrazie technologii i innowacji na całym świecie i zobaczyć, że Chiny przejmą prowadzenie.