Chiny, ostre cięcia w taryfach importowych samochodów

- May 15, 2019-

Ministerstwo Finansów (MOF) ogłosiło, że Chiny zmniejszą cła importowe na pojazdy i części samochodowe od 1 lipca. zostać zmniejszone o 15%, odpowiednio zmniejszając się o 40% i 25% .

Oznacza to, że taryfy importowe dla 79 części samochodowych zostaną obniżone do 6% z obecnych poziomów 8%, 10%, 15%, 20% i 25%.

MF powiedział: „Chiny chronią wielostronny system handlowy”

MF powiedział, że: „Chiny chronią wielostronny system handlu. Obniżenie ceł na import samochodów jest ważnym krokiem w kierunku rozszerzenia reform i otwarcia ”.

Skorygowane stawki będą „zgodne z rzeczywistością przemysłu samochodowego w kraju”, podało ministerstwo, a dzięki temu działaniu średnia stawka taryf pojazdów wyniesie 13,8%.

Posunięcie Ministerstwa wzbogaci również ofertę rynku krajowego

Zgodnie z wizją samego ministerstwa, obniżka taryf znacznie przyczyni się do postępu reform strukturalnych po stronie podaży, będzie sprzyjać dostosowaniom strukturalnym, transformacji i aktualizacji przemysłu motoryzacyjnego.

Strategia ministerstwa została również zbadana, aby wzbogacić ofertę rynku krajowego i zaspokoić różne potrzeby ludzi. W ten sposób użytkownicy będą mieli większą obfitość i oszczędność zużycia.