Sztuczna inteligencja W Chinach istnieje 4000 firm

- May 15, 2019-

Według Science and Technology Daily chiński przemysł sztucznej inteligencji przeszedł gwałtowny wzrost od 2015 r. W rzeczywistości liczba sztucznych firm wywiadowczych w Chinach osiągnęła w maju 2018 r . 4,040 .

Najlepszym wynikiem jest Pekin , który obecnie posiada 26% całkowitej liczby krajowej z 1070 firmami IA. Deklaracja, tym razem, to raport na temat rozwoju branży AI w Pekinie, opublikowany przez Pekińską Komisję Miejską ds. Ekonomii i Technologii Informacyjnych (BMCEIT) podczas XXII China International Software Expo.

Ponadto spośród 1237 firm AI, które już nabyły inwestycje kapitału podwyższonego ryzyka, 431 ma siedzibę w Pekinie (35% całości). 56,9% nie ukończyło jednak finansowania A-round. Oznacza to, że większość z tych przedsiębiorstw znajduje się jeszcze w fazie rozruchu, z możliwością dalszego rozwoju w najbliższej przyszłości.

Pekin staje się prawdziwym centrum innowacji

Pekin, w ostatnich latach, staje się prawdziwym centrum innowacji w dziedzinie sztucznej inteligencji w Chinach , co potwierdził także You Jing, zastępca dyrektora biura oprogramowania BMCEIT.

„Pekin utworzył klaster przemysłowy AI dzięki korzystnej polityce, innowacyjności i przedsiębiorczej atmosferze, stolicom, ulepszonemu rozwojowi oprogramowania i ochronie patentowej, z której skorzystał” - powiedział.

W raporcie dotyczącym sztucznej inteligencji stwierdza się również, że większość firm AI w Pekinie zajmuje się ochroną zdrowia, sprzętem gospodarstwa domowego, zarządzaniem miejskim, handlem detalicznym i samobieżnością.