Napięcie handlowe: inwestorzy zagraniczni nadal inwestują w Chinach

- May 14, 2019-

Chociaż w ostatnim okresie napięcia handlowe między USA i Chinami wyrządziły szkody obu gospodarkom, inwestorzy zagraniczni nadal inwestują w Chinach . Inwestorzy zagraniczni, według danych Bloomberga, byli nabywcami netto akcji w handlu kontynentalnym każdego dnia w ciągu ostatnich trzech tygodni za pośrednictwem łączy giełdowych lub Stock Connects z Hongkongiem.

Według danych przedstawionych przez Bloomberga , zagraniczne zakupy wyniosły w tym okresie 27,7 mld juanów (4,1 mld USD). Ponadto benchmarkowy wskaźnik kompozytowy w Szanghaju (SCI) spadł w tym roku o 16 procent.

Aktywne kupowanie kontrastuje z wyprzedażą lokalnych handlowców

Lokalni handlowcy są jednak zaniepokojeni tym, że spór o interesy ze Stanami Zjednoczonymi i delewarowanie osłabią zyski przedsiębiorstw. Zamiast tego, nawet jeśli przywódcy najwyższego rządu obiecali więcej wydatków na projekty infrastrukturalne i politykę pieniężną, sprzedaż przez chińskich inwestorów nie spowolniła.

Tymczasem JPMorgan Asset Management korzysta z niedawnego wycofania, aby dodać swoje udziały w chińskich zapasach destylatorów. Eric Bian, rynki wschodzące i specjalista ds. Akcji w regionie Azji i Pacyfiku w JPMorgan, powiedział: „Sektor nieco słabiej radził sobie z rynkiem z powodu obaw o przyszłe spowolnienie wzrostu w wyniku wysokiej bazy dla drugiej połowy”.

JPMorgan Asset Management zakłada, że modernizacja konsumpcji i konsolidacja w branży alkoholowej będą kontynuowane

Podstawy sektora pozostają jednak przyzwoite . Biorąc za przykład [tradycyjnego chińskiego czystego trunku] Maotai, cena detaliczna jego kluczowego produktu stale rośnie, co wskazuje na silny popyt końcowy, pomimo niedawnego spowolnienia ogólnego spożycia ”, powiedział Bian.

Tymczasem niektórzy chińscy inwestorzy wyglądają, jakby zaczęli zdawać sobie sprawę, że mogą być zbyt pesymistyczni w stosunku do krajowych akcji . HFT Investment Management, zarządzający pieniędzmi z siedzibą w Szanghaju, powiedział, że bardziej aktywne polityki podatkowe powinny być wdrażane w przyszłości.