Ofo, Biznes B2B daje przychody w wysokości 100 milionów RMB

- May 15, 2019-

Podczas gdy duży kryzys gotówkowy wydaje się załamywać firmę, ofo twierdzi, że jej firmy B2B zarabiają ponad 100 milionów RMB

Shao Yi, szef działu biznesu ofo w B2B , ujawnił, że „of B2B business idzie gładko. Obecnie jego przychody przekroczyły 100 milionów RMB . Jednocześnie firma B2B ofo w ponad 100 miastach w Chinach osiągnęła zyski. ”

Dział dywizji B2B Ofo koncentruje się głównie na zakresach działalności, od reklam typu body-body, reklam w aplikacji i zielonej karty korporacyjnej.

Shao Yi: „Ruch użytkownika może zostać przekierowany do kanałów online lub offline reklamodawcy”

Shao opisał także charakterystykę użytkowników, mówiąc, że zazwyczaj użytkownicy ci korzystają głównie z nieelastycznego popytu: „Dziesiątki tysięcy motocykli jeździ się po miastach, więc reklamy O2O zyskują więcej ekspozycji. Ponadto ruch użytkownika może być bezpośrednio przekierowany do kanałów online lub offline reklamodawcy. Reklamodawcy cenią zintegrowane zasoby marketingowe O2O i możliwości konwersji użytkowników ”.

Ofo nie jest jedyną chińską firmą, która wykorzystuje reklamy w celu zwiększenia swoich niskich przychodów. Nawet inne chińskie wypożyczalnie rowerów coraz częściej próbują czerpać zyski z reklamy , chociaż niektóre chińskie regiony wydały zakaz umieszczania reklam na rowerach.