Główne chińskie firmy przemysłowe zwiększają swoje zyski

- May 14, 2019-

Według danych National Bureau of Statistics (NBS), wzrost zysków największych chińskich firm przemysłowych wzrósł w pierwszej połowie (I półrocze) 2018 roku . Zyski firm przemysłowych wzrosły o 17,2% w okresie styczeń-czerwiec.

Według danych chińska gospodarka z pewnością osiągnie cele rozwojowe wysokiej jakości. Wystarczy powiedzieć, że tylko w czerwcu łączne zyski w przedsiębiorstwach przemysłowych o rocznych przychodach przekraczających 20 milionów juanów wzrosły o 20 procent rok do roku.

Zyski firm przemysłowych wzrosły o 17,2% w okresie styczeń-czerwiec

Dane przedstawione przez National Bureau of Statistics koncentrują się w szczególności na miesiącu czerwcu. Według tych danych łączne zyski przedsiębiorstw przemysłowych o rocznych przychodach przekraczających 20 milionów juanów (około 2,95 miliona USD) wzrosły o 20 procent rok do roku.

Statystyczny statystyk NBS, He Ping, przypisał silny wzrost reformom strukturalnym po stronie podaży , a według He, koszty na 100 yuanów przychodów od firm spadły o 0,37 juana z tego samego okresu ubiegłego roku do 84,42 juana.

Wskaźniki aktywów dłużnych największych firm przemysłowych spadły o 0,4 punktu procentowego

Według tych, z którymi rozmawiał NBS, te nowe zyski wynikają w szczególności z wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego, z hutnictwa metali żelaznych i walcowania oraz z sektora chemicznego.

Cheng Shi , główny ekonomista ICBC International, powiedział, że stały wzrost odzwierciedla skuteczność pogłębiania reform strukturalnych po stronie podaży : „Reforma pobudziła nieodłączną dynamikę chińskiej gospodarki, która posłuży jako użyteczne poduszki dla niekorzystnego wpływu zewnętrznego”.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) powiedział: „Chińska gospodarka nadal silnie działa”

„Dzięki stałej poprawie struktury gospodarczej i wydajności produkcji, Chiny przełamują nowe możliwości rozwoju gospodarczego i kładą solidne fundamenty pod rozwój wysokiej jakości w drugiej połowie tego roku”, zauważył Cheng.

Wreszcie, nawet Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) ma zaufanie do doskonałych wyników chińskiej gospodarki, potwierdzając tym samym wzrost gospodarczy Chin w tym roku na 6,6 procent.