Chińskie rozwiązanie zanieczyszczenia spowodowanego rozwojem sektora logistycznego

- May 15, 2019-

Pomyśl o tym, ile paczek domowych jest wysyłanych każdego dnia. Każde opakowanie jest końcem łańcucha dostaw, który zawiera elementy, takie jak ruch pojazdu, który przewozi paczkę lub plastik, który zawiera przedmiot, o który prosiłeś. Chiny, największy na świecie rynek usług dostawczych , obecnie chcą uczynić logistykę bardziej ekologiczną poprzez zmniejszenie zanieczyszczenia tworzyw sztucznych.

Ale o czym mówimy o plastiku? Według danych, w Chinach w ubiegłym roku dostarczono około 40 miliardów paczek, plasując się w czołówce na świecie po raz czwarty z rzędu. Oznacza to: 8 miliardów plastikowych kopert i ogromną ilość rolek taśmy .

Problem zanieczyszczenia opakowań paczkowych zwrócił uwagę organów regulacyjnych

Problem zanieczyszczenia tworzyw sztucznych został zgłoszony jako jeden z tematów podkreślonych podczas tegorocznego krajowego spotkania dotyczącego ochrony środowiska w maju. Ponadto Państwowe Biuro Pocztowe (SPB) i dziewięć innych agencji rządowych wydało w listopadzie ubiegłego roku wytyczne, zgodnie z którymi połowa opakowań zewnętrznych ulega biodegradacji.

Wielu graczy na rynku logistycznym podjęło działania w celu sprostania temu wyzwaniu

Na przykład China Post Group Corporation ogłosiła w zeszłym miesiącu, że chce, aby ponad 90 procent swoich listów przewozowych było cyfrowych, a strona internetowa Suning planuje zwiększyć liczbę opakowań do recyklingu do 200 000 w tym roku.

Fang Xi , starszy badacz SPB, powiedział, że chińska technologia zielonej logistyki jest równa lub nawet przewyższa technologię zagranicznych odpowiedników, ale kraj wciąż znajduje się na wczesnym etapie rozwoju ekologicznego mechanizmu logistycznego.

Fang powiedział: „Wymaga wysiłku nie tylko od firm logistycznych, ale także poprawy świadomości społecznej i lepszych ram regulacyjnych”.