China Travel Giant Ctrip chce zostać na całym świecie

- May 15, 2019-

Ctrip, największy chiński dostawca usług turystycznych online, chce stać się bardziej odpowiedni na rynkach międzynarodowych dzięki marce Trip.com. Obliczając, że podróżnicy z Chin kontynentalnych odbyli w zeszłym roku 1 30 milionów podróży , większość każdego kraju, Ctrip wie, że może aspirować do większych zysków.

Celem jest zwiększenie odsetka całkowitych przychodów od klientów zagranicznych z 2 procent do co najmniej 20 procent w ciągu najbliższych pięciu lat, przy użyciu nowo nabytej marki Trip.com, aby wejść na rynek.

Wywiad Jamesa Lianga Jianzhanga powiedział: „Rynek podróży to rynek globalny”

James Liang Jianzhang , prezes i współzałożyciel Ctrip w wywiadzie powiedział: „Rynek podróży to rynek globalny. Jeśli robisz tylko jeden rynek, nie możesz zrozumieć korzyści skali, aby konkurować. Jeśli chcesz być graczem (na rynku), musisz osiągnąć taką samą skalę, jak twoi konkurenci - gorące miejsca docelowe są gorącymi miejscami docelowymi, a podróże będą zwycięzcami, a cała gra zakończy się ”.

Ctrip, który oferuje ponad 1 milion produktów w pakietach turystycznych w ponad 2000 miejsc na całym świecie, teraz chce pokonać konkurentów, takich jak Expedia .

Przewiduje się, że do 2020 r. Chińscy podróżnicy zrealizują ponad 200 milionów wyjazdów wyjazdowych, co stanowi wzrost w stosunku do 130 milionów podróży wyjazdowych w ubiegłym roku

Oczekuje się, że Trip.com, dostępny w ośmiu językach , odegra kluczową rolę w korzystaniu z rynków nie-chińskich. Ponadto, według Ctrip, transakcje rezerwacyjne na Trip.com wzrosły o 100 procent.

Ale Trip.com to tylko najnowszy zakup chińskiej firmy. W 2016 r. Ctrip kupił brytyjskiego operatora wyszukiwarki podróży Skyscanner w wysokości 1,7 mld USD za „uzupełnienie pozycjonowania Ctrip w skali globalnej”.

Cindy Wang Xiaofan, dyrektor finansowy Ctrip, powiedziała, że Ctrip pochłonęła także trzy chińskie biura podróży, które działają w USA i zainwestowały 180 milionów USD w MakeMyTrip, indyjskie internetowe biuro podróży. „Dzięki serwisowi Skyscanner i Trip.com firma Ctrip stworzyła solidne podstawy do obsługi klientów spoza Chin na całym świecie” - powiedziała.