Xiaomi, chiński smartfon debiutuje na giełdzie w Hongkongu

- May 15, 2019-

Xiaomi , jeden z największych producentów smartfonów w Chinach, zadebiutował dziś na giełdzie w Hongkongu . W ten sposób Xiaomi stało się pierwszą firmą od 25 lat, która po reformie systemu notowań w Hongkongu przyjęła ważone prawo do głosowania z akcjami dwóch klas .

„Chcielibyśmy podziękować Giełdzie Papierów Wartościowych w Hongkongu i Hong Kong Securities Settlement Commission”, powiedział Lei Jun, założyciel i dyrektor generalny Xiaomi podczas ceremonii aukcji .

„Jesteśmy firmą internetową i od pierwszego dnia ustanowiliśmy ważoną strukturę praw do głosowania z udziałami w dwóch klasach ” - dodał z dumą.

Xiaomi zaoferowało około 2,18 miliarda akcji po cenie 17 HK $ każda

Lei twierdził, że bez innowacji na rynkach kapitałowych notowanych na Hongkongu trudno byłoby Xiaomi znaleźć się na tej liście . Dla Lei w rzeczywistości inne wysokiej jakości firmy internetowe musiałyby udać się do Hongkongu w celu umieszczenia na liście.

Xiaomi zaoferowała około 2,18 miliarda akcji po cenie 17 HK $ każda (2,17 USD). Jej akcje zostały otwarte po 1660 dolarach Hongkongu (2,11 USD) na akcję.