Blue, Digital Insurance Company, rozpoczyna sprzedaż swoich ofert

- May 14, 2019-

Rynek ubezpieczeń na życie w Hongkongu jest szczególnie zatłoczony i często ceny polis ubezpieczeniowych są bardzo drogie. W tym kontekście rozpoczęła działalność Blue, pierwsza w Hongkongu firma zajmująca się wyłącznie ubezpieczeniami cyfrowymi .

Charles Hung Tak-chow, dyrektor generalny Blue , powiedział: „Przekształcając tradycyjną firmę ubezpieczeniową w cyfrową firmę ubezpieczeniową, nie musimy płacić prowizji pośrednikom. Możemy zatem pobierać polisy po niższej cenie i przeniesiemy korzyści na klientów ”.

Blue jest w 20 procentach własnością chińskiego giganta internetowego Tencenta, a 40 procent brytyjskiego ubezpieczyciela Avivy

Cyfrowy przełom, przed którym stoi miasto Hongkong, nie jest jednak przyczynowy. W rzeczywistości władze miasta chcą promować tzw. Insurtech miasta, a we wrześniu ubiegłego roku Urząd Ubezpieczeń ogłosił szereg środków, które pozwolą firmom ubezpieczeniowym na wykorzystanie nowych technologii do sprzedaży produktów.

Po tym ogłoszeniu wielu głównych graczy w mieście, w tym AIA, MetLife i Manulife, wprowadziło nowe technologie, takie jak Big Data, do analizy ryzyka i określania składek.

Sektor ubezpieczeń zatrudnia prawie 90 000 osób w Hongkongu. Hung powiedział, że Blue zatrudnia tylko ponad 100 osób

Cyfrowy przełom w Hongkongu doprowadził również do narodzin Blue. Blue powstała w lutym, kiedy regulator zatwierdził umowę, aby Aviva dodała dwóch udziałowców : Tencent z 20 procentami i firmę inwestycyjną Hillhouse z 40 procentami, pozostawiając Aviva z pozostałymi 40 procentami.

„Obecnie jest wielu klientów, którzy są bardzo zaawansowani technicznie, którzy chcą kupować polisy ubezpieczeniowe i zgłaszać roszczenia za pośrednictwem telefonu komórkowego lub komputera. Są naszymi klientami docelowymi. Aviva ma zaplecze ubezpieczeniowe, Tencent ma wiedzę internetową, a Hillhouse może wspierać potrzeby kapitałowe. Wszyscy trzej główni akcjonariusze mają swój wkład w Blue ”, powiedział Hung.