Pakistan użyje chińskiej pszenicy, aby zwiększyć produkcję

- May 14, 2019-

Chińskie Sinochem Group Co , które ma interesy w chemikaliach i innych usługach związanych z rolnictwem, zdołało uzyskać lepszy plon na terytoriach Pakistanu dzięki specyficznemu chińskiemu ziarnu hybrydowemu . Dzięki temu rodzajowi pszenicy chińskie przedsiębiorstwo państwowe osiągnęło imponujące wyniki.

Według przedstawicieli firmy, Sinochem zrealizował średnio 24,4% wzrost plonów i szeroka uprawa takich odmian pszenicy hybrydowej o wysokiej wydajności zapewni więcej możliwości dla Pakistanu.

Inicjatywa w Pakistanie jest również ściśle powiązana z inicjatywą Belt and Road

Chen Zhaobo, dyrektor generalny CNSGC Hybrid Wheat Seed (Pekin) Co , spółka zależna China National Seed Group Co pod Sinochem Group Co, powiedział: „Testy odmian hybrydowych zostały wdrożone w 230 lokalizacjach, obejmujących 2000 hektarów ziemi, głównie w bazach eksperymentalnych lub lokalnych gospodarstwach ”.

„Dobre wyniki eksperymentów dają jasne perspektywy dla upraw hybrydowych na dużą skalę w Pakistanie”, powiedział Chen.

Pszenica jest jedną z głównych podstaw przy produkcji od 80 do 90 procent ludności Pakistanu

Według specjalistów, plony z odmian pszenicy hybrydowej wzrosły aż o 50,1% od 2017 r. Do 2018 r. Na obszarach uprawy pszenicy północnej i o 45% w obszarach centralnych.

Co więcej, według Muhammada Arifa, profesora na Uniwersytecie Rolniczym w Peszawarze, uprawa pszenicy hybrydowej pomoże Pakistanowi zachować dużo ziemi do uprawy innych ważnych produktów rolnych .

Obszary uprawy pszenicy w Pakistanie często cierpią z powodu suszy i wysokich temperatur

Dzięki temu nowemu ziarnu hybrydowemu Pakistan powinien być w stanie przezwyciężyć trudności związane z terytorium i klimatem . W rzeczywistości, w porze suchej temperatury w kraju mogą osiągnąć od 33 do 40 stopni Celsjusza.

Jeśli chodzi o cel Sinochem, Song Weibo, wiceprezes firmy zajmującej się rolnictwem, powiedział, że firma będzie kontynuować wysiłki na rzecz promocji pszenicy hybrydowej w krajach i regionach związanych z pasami i drogami.