Możliwe partnerstwo między Alibaba a BT na rynku europejskim

- May 15, 2019-

Alibaba Cloud , czwarty największy na świecie dostawca infrastruktury chmury i powiązanych usług, chce podbić rynek europejski i rzucić wyzwanie Amazonowi. Aby podbić rynek, Alibaba Group Holding negocjuje z Grupą BT współpracę w zakresie usług w chmurze.

Umowa między Alibaba i BT Group może być podobna do istniejącej umowy Alibaba z Grupą Vodafone w Niemczech .

BT Group plc to brytyjska międzynarodowa spółka holdingowa telekomunikacyjna z siedzibą w Londynie, Wielka Brytania

Rzeczniczka BT potwierdziła e-mailem, że brytyjska firma telekomunikacyjna prowadzi rozmowy z Alibaba Cloud , nowojorskim ramieniem chmur obliczeniowych Alibaba.

Alibaba Cloud jest obecnie czwartym co do wielkości globalnym dostawcą infrastruktury chmurowej i powiązanych usług, za AWS, Microsoft Corp i Alphabet's Google, wynika z raportu opublikowanego w ubiegłym miesiącu przez Synergy Research Group.

Europa stała się kluczem do sukcesu Alibaba Cloud poza Chinami , a perspektywy w Stanach Zjednoczonych stały się mroczne dzięki programowi America First prezydenta Donalda Trumpa.

Alibaba rozpoczęła niemieckie partnerstwo z Vodafone w 2016 roku

Pierwsze europejskie centrum danych Alibaba zostało umieszczone we Frankfurcie , w Niemczech, umożliwiając Vodafone odsprzedaż usług Alibaba Cloud, takich jak archiwizacja i analiza danych.

Jednak we Francji Alibaba Cloud zgodziła się współpracować z firmą transportową i komunikacyjną Bollore w zakresie przetwarzania w chmurze, big data i sztucznej inteligencji.

Umowa z Alibaba mogłaby wzmocnić przetwarzanie danych w chmurze BT i umiejętności dużych zbiorów danych, ponieważ klienci przenoszą więcej swoich możliwości informatycznych poza teren przedsiębiorstwa, aby obniżyć koszty.

Brytyjskie agencje bezpieczeństwa mogą zbadać każdą współpracę między Alibaba , spółką macierzystą South China Morning Post a głównym kustoszem brytyjskiej infrastruktury komunikacyjnej.