Kongres Apple przed USA: brak ataku ze strony Chin

- May 14, 2019-

Brak podejrzanych interferencji chińskich w urządzeniach Apple . Aby to potwierdzić, zaprzeczając artykułowi bombowemu, który został uruchomiony przez Bloomberga, był jednym z czołowych urzędników bezpieczeństwa Apple. Te, przed Kongresem Stanów Zjednoczonych Ameryki , potwierdziły, że nie znalazł śladów podejrzanych transmisji ani innych dowodów na to, że popełniono jakikolwiek zaawansowany atak na łańcuch dostaw.

George Stathakopoulos, wiceprezes Apple ds. Bezpieczeństwa informacji , wysłał list do komisji Senatu i Izby Handlowej, wyjaśniając, że firma wielokrotnie badała, ale nie znalazł dowodów na główne punkty zawarte w artykule Bloomberga. W rzeczywistości w tych ostatnich mówiono o chipach w serwerach sprzedawanych Apple przez Super Micro Computer, co umożliwiłoby transmisje backdoor w Chinach.

Stathakopoulos powiedział prasie, że Apple nigdy nie znalazł chipów ani luk

„Zastrzeżone przez Apple narzędzia bezpieczeństwa nieustannie skanują dokładnie ten rodzaj ruchu wychodzącego , ponieważ wskazuje na istnienie złośliwego oprogramowania lub innej złośliwej aktywności. Nic nie znaleziono ”, powiedział Stathakopoulos.

Sam Stathakopoulos powtórzył w prasie, że Apple nigdy nie znalazł chipów lub luk celowo umieszczonych na dowolnym serwerze .

Potwierdzenia pochodzą również od Brytyjskiego Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA

Nawet brytyjskie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA potwierdziły, że nie ma powodu wątpić w odmowy Apple i Amazon.com dotyczące backdoora.

Ze swojej strony B loomberg nadal wspiera własną rekonstrukcję faktów , opartą na 17 anonimowych źródłach, dotyczącą aktywności szpiegowskiej na produktach Apple. Niektóre oskarżenia, jednak Apple odpowiedziały szybko, opierają się tylko na niektórych kontach lub nawet na jednym anonimowym źródle.