Współpraca Chin i Wielkiej Brytanii na rzecz wspólnego wzrostu

- May 14, 2019-

Stosunki gospodarcze między Chinami a Wielką Brytanią są coraz bardziej solidne . Aby poprosić o nowe strategie konsolidacji tego partnerstwa gospodarczego, Premier Li Keqiang , który poprosił o skupienie się na współpracy za pośrednictwem Shanghai-London Stock Connect, umożliwiając inwestycjom z odpowiednich rynków znacznie swobodniejszy dostęp.

Komentarz pojawił się po tym, jak Li spotkał się z brytyjskim ministrem spraw zagranicznych Jeremy Huntem w siedzibie Zhongnanhai w Pekinie . Celem, powiedział Li, jest zrozumienie, jakie są mocne strony obu gospodarek i zrozumienie, jak je wykorzystać.

Li powiedział, że Chiny stworzą bardziej sprzyjające środowisko dla zagranicznych przedsiębiorstw, w tym z Wielkiej Brytanii

Premier powiedział, że Chiny są gotowe kontynuować zasadę wzajemnego szacunku i kontynuować stosunki dwustronne i współpracę . Zdaniem premiera, zadaniem obu gospodarek powinno być współdziałanie w celu wspierania multilateralizmu i ochrony gospodarki światowej.

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że Wielka Brytania jest podekscytowana podpisaniem nowych stosunków z Chinami i oczekuje nowej rundy dorocznego spotkania premierów Chin i Wielkiej Brytanii w przyszłym roku.

To pierwsza wizyta Hunta w Chinach, a także pierwsza podróż poza Europę

Hunt współprzewodniczyła 9. dialogowi strategicznemu między Chinami a Wielką Brytanią z radcą państwowym i ministrem spraw zagranicznych Wang Yi w Diaoyutai State Guesthouse

Podczas dialogu obaj rzecznicy zgodzili się skupić na promowaniu współpracy w dziedzinie energii jądrowej, finansów i innowacji oraz rozszerzaniu współpracy w nowych gałęziach przemysłu, takich jak sztuczna inteligencja, zielona energia i gospodarka cyfrowa.