Chińczycy stają się ekspertami od wina i alkoholu

- May 14, 2019-

Wine & Spirit Education Trust zapewnia uznaną na całym świecie edukację i kwalifikacje w zakresie win, alkoholi i sake dla profesjonalistów i entuzjastów. Według jego danych chińscy studenci wina i likierów są najliczniejsi na świecie.

WSET zgłosił rekordową liczbę 94 822 kandydatów na całym świecie w roku akademickim, który zakończył się pod koniec lipca, a większość wzrostu pochodziła z Chin kontynentalnych, gdzie liczba kandydatów wzrosła o 18 procent, do 15 117.

Kolejne 3 954 wina i wyroby spirytusowe pochodziły z Hongkongu, 347 z Makau i 2 508 z Tajwanu

„Rok 2017-18 był kolejnym udanym rokiem dla WSET, ponieważ nadal umacniamy naszą ofertę, aby utrzymać naszą najlepszą reputację w swojej klasie. Globalny popyt sprawia, że edukacja winiarska jest chlebem i masłem naszej firmy, ale wspaniale jest widzieć tak wysoki wzrost kwalifikacji spirytusowych ”, powiedział Ian Harris, prezes WSET.

Według raportu wzrost ten był spowodowany wzrostem średnich chińskich dochodów z rozporządzalnym dochodem oraz wzrostem i większą chińską otwartością kulturową na świat .

Na przykład Financial Times zauważył, że Chiny zużywają więcej whisky, a raport China Landscapes 2018 wskazuje, że liczba win importowanych spożywanych w Chinach stale rośnie.

Według badań Euromonitor, w ciągu ostatnich pięciu lat nastąpił dwucyfrowy wzrost wolumenu napojów spirytusowych sprzedawanych w Chinach

Chiny są najsilniejszym rynkiem międzynarodowym na WSET, a nasz zespół WSET Azja-Pacyfik ... jest w pełni sił, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na edukację w zakresie wina i napojów spirytusowych w całym regionie”, powiedział Harris.

W przyszłym roku WSET wprowadzi azjatyckie duchy baijiu, shochu i soju do programu nauczania nowej nagrody WSET Level 3 in Spirits