Płatności mobilne, Alipay rośnie w Europie

- May 14, 2019-

Mobilne usługi płatnicze opuszczają granice Chin, aby odgrywać wiodącą rolę w Europie . W wielu krajach starego kontynentu nastąpił gwałtowny wzrost wykorzystania Alipay, zwłaszcza podczas krajowego festiwalu Złotego Tygodnia w Chinach w tym roku.

Biuro EMEA w Londynie, zarządzane przez chińskiego giganta technologicznego Ant Financial, opublikowało zaktualizowane statystyki Alipay w danym tygodniu , który trwa od 1 do 7 października.

Dane pokazały, że chociaż miasta europejskie są stosunkowo najmniej odwiedzane przez chińskich turystów, wydatki zagraniczne w Alipay w tym regionie nadal rosną . Powodem jest masowe rozpowszechnianie Alipay wśród europejskich kupców w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Hiszpania, Rosja i Norwegia odnotowały wzrost ponad 10 razy wyższy niż w poprzednim roku

Po pierwsze, pod względem wielkości transakcji , wśród 19 krajów europejskich, które mogą korzystać z usługi Alipay, znajduje się Wielka Brytania , która rozpoczęła oferowanie usługi od 2016 r. Kolejnym krajem, który osiągnął rekord, jest Szwajcaria , która zarejestrowała najszybszy wzrost w 2018 r., równy 27-krotności wolumenu transakcji w 2017 r.

Hiszpania, Rosja i Norwegia odnotowały ogromne wzrosty z roku na rok, a liczba transakcji Alipay wzrosła ponad 10-krotnie.

Obliczając pojedynczą średnią wydatki dla każdego użytkownika , w Europie ten wzrost wzrósł do 1979 juanów, w porównaniu do 1 534 juanów w ubiegłym roku. W tym sensie największy wzrost odnotowano w Danii : 8 764 juanów, a następnie we Francji i Włoszech .

„Mamy długą listę oczekujących marek High Street i sieci restauracji, które chcą korzystać z Alipay”, powiedział Roland Palmer

Europejski szef Alipay, Roland Palmer, powiedział w Evening Standard strategie Alibaby, a Londyn był centrum ekspansji Alipay na arenie międzynarodowej.

„W ciągu ostatnich sześciu miesięcy zarejestrowaliśmy tysiące kupców; odnotowaliśmy 60-procentowy wzrost w Wielkiej Brytanii , uruchamiając większość sklepów w Chinatown, supermarkety i restauracje, a także London Eye, Sealife i inne miejsca rozrywki Merlin ”- powiedział.