Chiny przygotowują się na rynek europejski

- May 15, 2019-

Dzięki agresywnej polityce gospodarczej Stany Zjednoczone tracą zaufanie UE . Dlatego Chiny chcą skorzystać z tego otwarcia, podpisując nowe stosunki handlowe z UE.

Wykorzystując potencjał rynku krajowego, Chiny chcą przyspieszyć tempo negocjacji z Unią Europejską w celu osiągnięcia wysokiej jakości dwustronnego traktatu inwestycyjnego.

Potwierdził to Gao Feng , rzecznik Ministerstwa Handlu, który dodał, że Chiny będą współpracować z innymi gospodarkami, aby wspierać międzynarodowe zasady i wielostronny system handlu, powiedział.

Komentarz Gao pojawia się po tym, jak niektórzy urzędnicy amerykańscy oskarżyli ostatnio Chiny o „niepowodzenie negocjacji”

Jeśli chodzi o proponowaną przez USA dodatkową taryfę na chińskie towary o wartości 200 miliardów dolarów, Gao powiedział , że Chiny będą zmuszone i na pewno podejmą środki zaradcze w razie potrzeby .

Rzecznik MSZ, Hua Chunying , powiedział również , że amerykańskie opłaty za wyższe taryfy na amerykańskie aktywa i kradzież amerykańskich innowacji nie są przekonujące . W rzeczywistości Hua powiedział, że Chiny zawsze podtrzymują sprawiedliwy handel i przyspieszają nową rundę otwarcia, aby stworzyć otwarte, przejrzyste i uczciwe środowisko biznesowe.

Jednak najsilniejszą odpowiedzią Chin na USA są rozmowy w sprawie dwustronnego traktatu inwestycyjnego między Chinami a UE , ponieważ obie strony wymieniły oferty dostępu do rynku podczas 20. spotkania przywódców Chin i UE, które zakończyło się w Pekinie na początku tego tygodnia.

Gao powtórzył, że stanowisko Chin w sprawie napięć handlowych z USA zawsze było takie samo

Obie strony zobowiązały się do uzgodnienia planu otwartego, przejrzystego, sprawiedliwego i przewidywalnego otoczenia biznesowego dla inwestorów.

Zhang Yuyan, dyrektor Instytutu Światowej Ekonomii i Polityki Chińskiej Akademii Nauk Społecznych, powiedział: „ Postawa chińskich inwestorów nie zmieni się, jeśli USA będą nalegać na nieprzyjemny sposób”.

Wei Jianguo, były wiceminister handlu, rozmawiając o USA, powiedział: „ To spowoduje, że globalna gospodarka będzie zagrożona ”, powiedział. „Spory handlowe spowolnią tempo wzrostu światowego handlu, wpłyną na zaufanie wszystkich gospodarek i zniszczą jakość życia konsumentów”.