Handel elektroniczny jest dobry dla rolników: ich sprzedaż rośnie

- May 14, 2019-

Biorąc pod uwagę, że obszary wiejskie wykorzystujące handel elektroniczny znacznie się rozrosły i zostały wzbogacone, China Electronic Commerce Association uruchomiło inicjatywę na rzecz zmniejszenia ubóstwa, wykorzystując siłę platform handlu elektronicznego i społecznościowych.

China Electronic Commerce Association jest organizacją non-profit prowadzoną przez Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych oraz ciepłe Chiny. Jest to inicjatywa, która pomoże rolnikom na obszarach dotkniętych ubóstwem, promując ich produkty rolne na popularnych platformach e-commerce i portalach społecznościowych.

Inicjatywa pomoże rolnikom na obszarach dotkniętych ubóstwem, promując ich produkty rolne

Yao Guanghui, zastępca szefa CECA , powiedział: „W przeciwieństwie do tradycyjnych platform handlu elektronicznego, aplikacje takie jak Douyin łączą handel elektroniczny z sieciami społecznościowymi. Ludzie mogą sprzedawać produkty dzięki żywszym metodom marketingowym, w tym krótkim filmom i transmisjom na żywo ”.

Ten ruch ma miejsce, gdy rząd chiński wydał plan, którego celem jest 21 głównych zadań i po tym, jak władze wezwały do tego, by internet i duże zbiory danych odgrywały większą rolę w ograniczaniu ubóstwa .

Do głównych zadań należy zaliczanie pilotażowych projektów handlu elektronicznego i zachęcanie większej liczby firm internetowych do udziału w pracach mających na celu zmniejszenie ubóstwa

Yin Chengjie, przewodniczący Chińskiego Stowarzyszenia Rolnictwa i Gospodarki , powiedział: „W wielu dotkniętych ubóstwem regionach Chin produkty rolne nie mogą skutecznie wejść na rynek z powodu ograniczeń, takich jak transport i warunki rynkowe, które utrudniają przekształcanie zasobów w fortuny”.

Według ostatnich danych sprzedaż online na obszarach wiejskich w Chinach osiągnęła 1,25 bln juanów (182 mld USD) , a wielkość sprzedaży e-commerce zbliża się do 300 mln juanów, tworząc 28 mln miejsc pracy .