Chiny, fundusze specjalne mające na celu poprawę konkurencyjności przemysłu stalowego

- May 14, 2019-

Chiński przemysł stalowy jest z pewnością jedną z mocnych stron chińskiej gospodarki na świecie. Dla przykładu, pomyślcie, że Stany Zjednoczone, wśród pierwszych produktów podlegających opodatkowaniu, wybrały chińską stal.

Aby zwiększyć ogólną konkurencyjność sektora , zgodnie z raportem „Daily Information”, chińscy decydenci postanowili ustanowić specjalne fundusze na promocję fuzji i przejęć w przemyśle stalowym.

Łączny udział w rynku 10 największych przedsiębiorstw stalowych w Chinach wyniósł 37% w 2017 r

Jednym z celów, które należy osiągnąć dzięki tym funduszom, jest: zwiększenie modernizacji przemysłu poprzez promowanie fuzji i przejęć w sektorze stalowym; pomóc dużym operatorom w sektorze zdobyć więcej udziałów w rynku; osiągnąć niższe koszty produkcji, aby lepiej radzić sobie z presją zewnętrzną.

Li Xinchuang, prezes China Metallurgical Industry Planning and Research Institute , powiedział: „Poprawa koncentracji przemysłu jest konieczna dla dalszego rozwoju chińskiego przemysłu stalowego, ponieważ cięcia nadwyżki mocy okazały się korzystne”.

Chiny odpowiadają za prawie połowę światowej produkcji stali na świecie

Wang Guoqing, dyrektor ds. Badań w Centrum Badawczym Informacji Lange Steel , powiedział, że celem decydentów politycznych w ciągu ostatnich kilku lat było uwolnienie przemysłu od nadmiernej zdolności produkcyjnej i optymalizacji strukturalnej.

Właśnie w celu utrudnienia nadwyżki Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych w 2016 r. Wydało dokument zachęcający do fuzji międzyregionalnych i przemysłowych w przedsiębiorstwach związanych ze stalą.

Przedsiębiorstwa stalowe należą do różnych kategorii własności, w tym do państwowej, prywatnej i zbiorowej własności

Należy zauważyć, według Wanga, że dla sukcesu M&A, pełna integracja i adaptacja nie tylko zasobów kadrowych i członków, ale także kultury korporacyjnej, strategii i operacji jest wymagana.

Według Zhao Chenxina, szefa biura operacji gospodarczych Narodowej Komisji Rozwoju i Reform, Chiny usunęły 80% z 30 milionów ton nadwyżki zdolności produkcyjnych stali, którą miało usunąć w 2018 roku .