Tencent chce zreorganizować swoją strukturę: skupić się na chmurze i inteligentnym przemyśle

- May 14, 2019-

Pierwsza restrukturyzacja korporacyjna w ciągu sześciu lat, która doprowadzi do utworzenia dwóch nowych grup spółek , jest zapowiedzią chińskiego giganta internetowego Tencent Holdings Ltd.

W projekcie chińskiej firmy ma ujednolicić siedem oryginalnych grup biznesowych, tworząc sześć . W szczególności powstanie nowa grupa biznesowa w branżach chmurowych i inteligentnych oraz nowa grupa, która skupi się na platformie i treści.

Powołany zostanie także komitet technologiczny, mocno wspierany przez Tencent

Pierwsza grupa , która zajmie się przemysłem chmurowym i inteligentnym, ma na celu pomóc inteligentniejszej i bardziej zdigitalizowanej medycynie, edukacji, transportowi, produkcji, energii i innym gałęziom przemysłu.

W tym celu Tencent postanowił utworzyć komitet technologiczny w celu zwiększenia inwestycji w laboratoria sztucznej inteligencji, robotyki i obliczeń kwantowych.

Technologia w branży przemysłowej pomoże w uzyskaniu lepszych relacji z konsumentami

Ma Huateng, prezes i dyrektor generalny Tencent , potwierdził, że Tencent będzie nadal wzmacniać badania i rozwój pionierskiej nauki i technologii, a Lau Chi Ping, prezes Tencent , powiedział, że „wykorzystanie technologii cyfrowej do modernizacji gałęzi przemysłu połączy konsumentów z branżami i stworzy ogromna wartość społeczna i przemysłowa. ”

Zysk Tencent przypisany akcjonariuszom wzrósł o 26% w skali rocznej

„Większa uwaga wiodących firm internetowych, takich jak Tencent w zakresie przetwarzania w chmurze i sztucznej inteligencji (AI), zwiększy wzrost powiązanych branż” - powiedział Liu Xingliang, szef internetowego ośrodka badawczego DCCI .

Pod względem ekonomicznym, zysk Tencent przypisany akcjonariuszom wzrósł o 26% rok do roku w pierwszej połowie 2018 r. , Ale spadł o 2% w ujęciu rocznym w drugim kwartale.