Jack Ma: Firmy muszą korzystać z inteligentnej technologii

- May 14, 2019-

„W przyszłości udany przemysł wytwórczy musi mieć dobre wykorzystanie inteligentnej technologii, ponieważ firmy, które nie wykorzystują inteligentnej technologii, poniosą porażkę”. 17 września Jack Ma opowiedział o nowej produkcji na konferencji World Artificial Intelligence w 2018 roku. Wierzy, że w ciągu najbliższych 30 lat inteligentna technologia będzie używana we wszystkich dziedzinach życia w ciągu najbliższych 30 lat, całkowicie przekształcając tradycyjną produkcję. Jeśli przedsiębiorstwa nie mogą przekształcić się ze skali i standaryzacji w indywidualizację i inteligencję, trudno będzie przetrwać. Technologia sztucznej inteligencji jest bardziej zaawansowana i jeśli nie można jej połączyć z przemysłem wytwórczym w celu promowania transformacji i modernizacji, utraci ona swoje znaczenie.

Jack Ma powiedział, że niezależnie od tego, czy jest to sztuczna inteligencja czy inteligencja maszynowa, nie jest to prosta zmiana technologiczna, ale zmiana wydajności, relacji produkcji i materiałów produkcyjnych

W przyszłości dane to materiały produkcyjne, informatyka to produktywność, a Internet to relacja produkcyjna. Wszystkie ludzkie życie zostaną zmienione przez dane i obliczenia.

„W erze przemysłowej i informacyjnej produkcja to automatyzacja, skala i standaryzacja. W erze danych produkcja jest spersonalizowana i inteligentna. ”Jack Ma powiedział, że przyszły przemysł wytwórczy to nie tylko produkcja, ale produkcja z usługami. W przyszłości przemysł wytwórczy nie będzie polegał jedynie na zasobach i wsparciu przemysłu, ale na branży danych i usług. Celem przyszłego przemysłu wytwórczego nie jest wprowadzanie funduszy, ale wprowadzanie wiedzy i talentów.

Podczas targów Smart China Expo w Chongqing Jack Ma zaproponował, że po nowej sprzedaży kluczem będzie nowa produkcja, a nowa produkcja to nowy impuls do transformacji gospodarczej

Ludzie mają oczekiwania, ale także obawiają się tej rewolucji technologicznej w erze danych. Jack Yun uważa, że sztuczna inteligencja nie jest technologią, ale sposobem myślenia i odkrywania świata. Jest to dla nas narzędzie do zmiany świata.

„Podobnie jak technologia AI, technologia blockchain, technologia IoT, technologie te, bez względu na to, jak zaawansowane, jeśli nie mogą łączyć się z przemysłem produkcyjnym i usługowym, nie mogą promować transformacji i modernizacji, nie mogą promować bardziej zrównoważonego rozwoju społeczeństwa, nie mogą uczynić naszego życia zdrowszym i szczęśliwszym dlatego tracę znaczenie. ”

Jack Ma mówił również o nowym nurcie finansów internetowych. Uważa, że prawdziwe finansowanie przez Internet opiera się na technologii danych, opierając się na systemach kontroli ryzyka danych i systemach kredytowych. „Jeśli masz dużo danych, musisz użyć źródła inteligencji maszynowej AI do kontroli ryzyka”.

Jedną z misji ery danych jest promowanie transformacji i modernizacji, a aby rozwiązać wiele problemów we współczesnej gospodarce i społeczeństwie, nasze zasady, systemy, myślenie i edukacja muszą się zmienić. To nie tylko wyzwanie dla naukowców i techników, ale także ogromne wyzwanie dla operacji rządowych.