Mobike W Izraelu, firma rozszerza swoje usługi w Tel Awiwie

- May 14, 2019-

Mobike opracował umowę z TLV Fashion, umieszczając swoje rowery wokół największego centrum handlowego w mieście

Poprzez swoją izraelską franczyzę chińska firma rowerów publicznych Mobike ogłosiła, że rozszerza swoje usługi w nadmorskim mieście Tel Awiw . Decyzja potwierdza ścieżkę wzrostu poza chińskimi miastami podjętą przez Mobike.

Aby to zrobić, Mobike podpisał umowę z TLV Fashion, jednym z największych centrów handlowych w Tel Awiwie , gdzie zostały umieszczone niektóre rowery chińskiej firmy, przeznaczone do użytku przez mieszkańców i gości miasta.

Mobike od pewnego czasu pracuje z doskonałymi wynikami w Tel Awiwie i Ramat Gan

Mobike, w przeciwieństwie do wielu innych miast, w których ma problemy z wandalizmem, działa z powodzeniem w Tel Awiwie iw pobliskim mieście Ramat Gan . Obecnie w aplikacji Mobike zarejestrowanych jest 45 000 użytkowników z dwóch miast, które generują dziesiątki tysięcy przejazdów rowerowych miesięcznie.

Usługa Mobike umożliwia użytkownikowi zabranie roweru przez aplikację i pozostawienie go w dowolnym miejscu na drodze. Cena użytkowania w rejonie Tel Awiwu wynosi 3,90 nowych szekli (około 1,07 USD) przez pół godziny .

W tym samym czasie firma zdecydowała się zawiesić usługę w mieście Rehovot

Jeśli w Tel Awiwie jest bardzo dobrze, tego samego nie można powiedzieć o mieście Rehovot, w centralnym Izraelu , gdzie niskie wykorzystanie użytkowników i szkody wyrządzone rowerom sprawiły, że Mobike postanowił opuścić miasto.

Usługa Mobike została również zatrzymana w miastach Kiryat Bialik i Kiryat Motzkin w północnej części kraju. Nawet Ofo, inna chińska firma rowerowa, wycofała się (w lipcu ubiegłego roku) z Izraela.