Bliższe dwustronne więzi dla chińsko-japońskich przedsiębiorców

- May 14, 2019-

Więzi i porozumienia między Chinami a Japonią stają się bardziej solidne . W dniach 11-12 października w Pekinie spotkali się chińscy i japońscy przedsiębiorcy oraz byli wyżsi urzędnicy. Celem tego spotkania, w szczególności czwartego, jest pogłębienie współpracy gospodarczej, promowanie globalizacji i innowacji między dwoma krajami.

Związek między Chinami a Japonią umacnia się nie tylko z ekonomicznego punktu widzenia, ale także z politycznego punktu widzenia . W ubiegłym miesiącu chiński prezydent Xi Jinping spotkał się z premierem Japonii Shinzo Abe i wezwał obie strony do ponoszenia odpowiedzialności za światowy pokój i dobrobyt.

Coroczna konferencja oznaczała poprawę więzi i zwiększenie kontaktów na wysokim szczeblu między dwoma krajami

Mówiąc o tym wydarzeniu, uczestnicy z Chin uznali dobrą dynamikę dwustronnych więzi gospodarczych . W ostatnich latach inwestycje i wymiany między ludźmi szybko się rozwijają. Ponadto eksperci wskazali, że Chiny i Japonia są ściśle powiązane w globalnym łańcuchu przemysłowym.

Zhang Dawei, sekretarz generalny CCIEE , powiedział, że Chiny wymagają inwestycji i technologii dla swojego rozwoju: „Chiny przechodzą od szybko rosnącego do wysokiego poziomu wzrostu, co oferuje możliwości handlowe dla japońskich sektorów produkcyjnych i usługowych”.

Ponadto spotkanie ujawniło największe zagrożenie dla gospodarki, a mianowicie protekcjonizm . W związku z tym Japonia ma nadzieję, że kraje mogą poprawić jakość współpracy w różnych sektorach, aby przyczynić się do światowej gospodarki.

Pod koniec października w Pekinie odbędzie się forum poświęcone współpracy Chin z Japonią i ROK na rynkach zewnętrznych

Były premier Japonii Yasuo Fukuda powiedział, że nadchodzące spotkanie chińskiego prezydenta Xi Jinpinga i japońskiego premiera Shinzo Abe może być również dobrym punktem zwrotnym, aby pomóc Chinom w złagodzeniu napięć handlowych ze Stanami Zjednoczonymi dla stabilnego wzrostu gospodarczego.

Tematy, które będą omawiane najbardziej podczas nadchodzących spotkań między Chinami a Japonią, to sektory takie jak innowacje i zaawansowane technologie, zdrowie i zielona energia . Ponadto rozwój przemysłowy widziany z punktu widzenia społeczeństwa starzejącego się i zanieczyszczającego.