Dubai chce chińskich partnerów do realizacji projektu produkcji czystej energii

- May 14, 2019-

Zostań najbardziej zrównoważonym miastem na świecie. Taki jest cel stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Dubaju , który w tym okresie planuje nowe strategie i inwestycje w produkcję czystej energii.

Dubai Electricity and Water Authority , który zaopatruje stolicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby osiągnąć ten cel, poszukuje chińskich partnerów. Chiny i Dubaj mają silne więzi, a miasto Bliskiego Wschodu chce je wzmocnić.

DEWA planuje zainwestować około 30 mld AED (8,2 mld USD) w Dubajską Strategię Czystej Energii 2050

Aby wyjaśnić powody, dla których Dubaj poszukuje partnerów chińskich , dyrektorem zarządzającym DEWA jest dr Saeed Al Tayer , który podczas wydarzenia w Szanghaju w celu promowania Dubaju wśród chińskich firm powiedział, że Chiny są idealnym partnerem nie tylko dla rozwoju i technologii i wiedza naukowa, ale także dla chińskiej inicjatywy pasowej i drogowej.

Waleed bin Salman, wiceprezes ds. Rozwoju i doskonałości w biznesie , powiedział, że w ciągu najbliższych 30 lat DEWA planuje zainwestować około 30 mld AED (8,2 mld USD) w Dubajską Strategię Czystej Energii 2050.

Rozwijanie nowych partnerstw wzmocni wysiłki Dubaju, aby stać się jednym z najbardziej zrównoważonych miast na świecie

W odniesieniu do osiągniętych już sukcesów, szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum , zamówił największy na świecie jednomiejscowy park solarny dla Dubaju w październiku 2013 r. Obiekt ma mieć pojemność 5000 megawatów do 2030 r., Przy czym piąta pochodzi ze skoncentrowanej energii słonecznej.

Chiny udowodniły swoją wartość w technologii skoncentrowanej energii słonecznej - która wykorzystuje zwierciadła i soczewki do ogniskowania dużych obszarów światła na mniejszym obszarze w celu wytworzenia ciepła, które napędza turbinę parową lub rozpoczyna reakcję termochemiczną - w zeszłym tygodniu, kiedy stało się ósmym krajem do otwarcia skoncentrowana elektrownia słoneczna . Obiekt o mocy 200 megawatów znajduje się na pustyni Gobi w prowincji Qinghai.