Czy IPhone był szpiegowany? Chiny odpowiadają na Trump

- May 14, 2019-

Kilka dni temu New York Times opublikował raport, zgodnie z którym prezydent USA Donald Trump doniósł, że został szpiegowany przez rosyjskich i chińskich tajnych agentów za pośrednictwem swojego iPhone'a . Wiadomość została opublikowana w kilku krajowych i międzynarodowych gazetach, otrzymując niezwykłą odpowiedź od rzecznika chińskiego MSZ.

Hua Chunying, rzeczniczka ministerstwa spraw zagranicznych, w odpowiedzi na pytanie o raport Timesa, powiedziała : „Jeśli Trump martwi się o bezpieczeństwo swojego iPhone'a, może rozważyć przejście na Huawei lub całkowite ograniczenie komunikacji”.

Raport opublikowany przez NY Times mówił o odkryciu przez amerykańskie agencje wywiadowcze

„Widząc ten raport, czuję, że są w Ameryce ci, którzy pracują na rzecz zdobycia Oscara za najlepszy scenariusz ” - powiedział Hua na regularnym spotkaniu ministerialnym w Pekinie w czwartek.

Raport opublikowany przez NY Times mówił o odkryciu przez amerykańskie agencje wywiadowcze, które dowiedziały się o próbie przechwycenia przez Chiny i Rosję Trumpa.

Ze względów bezpieczeństwa Huawei został już odrzucony jako dostawca w Australii i USA

Fałszywe wiadomości lub mniej, Huawei powraca do centrum wiadomości . Chińska firma skończyła już na pierwszej stronie kilka miesięcy temu, ponieważ sama USA i Australia uniemożliwiły jej dostarczenie technologii rządowi swoich krajów. Motywacja? Silne więzi, zaprzeczone przez Huawei, z chińską władzą centralną.

Huawei , który nie skomentował sarkastycznego żartu Hua Chunyinga , przeszedł niedawno przez Apple w światowych dostawach w drugim kwartale 2018 r., Zajmując drugie miejsce w rankingu producentów smartfonów za Samsungiem.

Trump i Huawei? Oto co się stanie…

Kto wie, że Trump, w odpowiedzi na Hua Chunying, tak naprawdę nie rozważa zmiany (nawet symbolicznie) telefonu. Jak na ironię, jeśli naprawdę chcesz dostać Huawei, być może będziesz musiał przejść przez dodatkowe kanały .

Huawei w rzeczywistości nie będzie sprzedawać swoich flagowych smartfonów (Mate 20 i Mate 20 Pro) w Stanach Zjednoczonych .