W WeChat firmy będą miały do dwóch kont

- May 13, 2019-

Liczba kont w WeChat dla firm zmieni się na dwie z pięciu możliwych wcześniej . Tencent podjął decyzję o wzmocnieniu kontroli i zarządzania treściami publikowanymi w aplikacji do przesyłania wiadomości i mediów społecznościowych WeChat.

Zgodnie z zapowiedzią Tencent w piątek, WeChat zmniejszył maksymalną liczbę kont „Aby stworzyć ekosystem zielonej i uporządkowanej treści” . Posunięcie to zbiega się z ogólnoświatową rozprawą na temat treści przez Pekin, która chce wyczyścić wulgarne treści, plotki i fałszywe konta.

WeChat zredukował maksymalną liczbę kont dla osób fizycznych do jednego z dwóch

WeChat, najpopularniejszy użytkownik mediów społecznościowych w Chinach , ma 1,08 miliarda miesięcznych użytkowników, a firmy mogą tworzyć strony internetowe lub blogi, aby rozpowszechniać treści i dodawać obserwatorów.

Decyzja Tencenta została podjęta po tym, jak rząd chiński zażądał zamknięcia i usunięcia nieodpowiednich treści. Decyzja rządu pekińskiego nie dotyczyła tylko Tencenta , ale także innych. Od końca października w rzeczywistości w ciągu trzech tygodni zamknięto 9800 kont w mediach społecznościowych na platformach takich jak WeChat, witryna mikroblogowania Weibo , wyszukiwarka Baidu , agregator wiadomości Jinri Toutiao i inne.

Władze w ubiegłym miesiącu nakazały Tencent oczyścić treści pornograficzne w WeChat

Norman Hui, analityk z Zhongtai International Securities z Hongkongu, powiedział w dziale Tencent: „Nie będzie to miało większego wpływu na ruch na platformę ani na apetyt reklamodawców. Tencent ma zdywersyfikowane przychody z reklam, głównie napędzane przez platformę Moments, która nie jest szczególnie dotknięta przez te kampanie czyszczenia ”.

Dyrektor ds. Strategii Tencent, James Mitchell, powiedział w zeszłym tygodniu podczas telekonferencji z analitykami, że oficjalne konta WeChat były „znaczącym wkładem” w szybko rosnące przychody z reklam społecznych Tencent w trzecim kwartale, podczas gdy platforma społecznościowa WeChat Moments była „największym pojedynczym kontrybutorem ”