Nio, wzrost udziałów dzięki dostawom

- May 14, 2019-

Nio, chiński producent samochodów, który zajmuje się produkcją pojazdów elektrycznych i często nazywany Teslą Chin, odnotował wzrost swoich udziałów. W rzeczywistości spółka wspierana przez Tencent odnotowała skok akcji o 8% , po tym jak dostawy osiągnęły z góry ustalony cel na trzeci kwartał.

Nio ogłosił, że dostarczył 3 268 egzemplarzy ES8 - pierwszego seryjnie produkowanego pojazdu - w trzecim kwartale roku, przekraczając swój cel, który wahał się od 2900 do 3000 pojazdów, nawet 9%.

NIO sprzedało aż 3350 modeli elektrycznego SUVa ES8

Dyrektor finansowy Louis Hsieh w komunikacie prasowym powiedział: „Chociaż planowane przejście do produkcji spowolni nasze dostawy w październiku, toruje drogę do przyspieszonej rampy produkcyjnej w przyszłości i pozostajemy na dobrej drodze do osiągnięcia naszego celu dostawy 10 000 ES8 w drugiej połowie 2018 ”

Firma dodała, że sprzedała 3350 modeli ES8 - siedmiomiejscowy, wysokowydajny elektryczny SUV - od początku dostawy (28 czerwca). Celem jest teraz wprowadzenie na rynek drugiego SUV Premium: ES6.

Baillie Gifford & Co, drugi inwestor Tesli po Elon Musk, jest właścicielem 85,3 mln akcji NIO

Nio było notowane na nowojorskiej giełdzie we wrześniu ubiegłego roku, a Nio powiedział, że w pierwszej połowie 2018 r. Miał depozyt w wysokości 6,95 mln USD i do końca sierpnia miał 6,2 tys. Rezerw ES8.

W zeszłym tygodniu dokument ujawnił również, kto jest największym inwestorem w NIO po Elon Musk . Drugim co do wielkości inwestorem jest Baillie Gifford & Co , który jest właścicielem 85,3 mln akcji NIO z 11% udziałem w chińskim sklepie samochodowym.