Szanghaj wciąż jest celem zagranicznych inwestorów

- May 14, 2019-

Szanghaj jest nadal celem licznych projektów i inwestycji zagranicznych firm. Władze miejskie ogłosiły, że w Szanghaju znajduje się lista firm zobowiązujących się do całkowitej inwestycji w wysokości 23,4 mld juanów (3,37 mld USD).

W szczególności lista zawiera dwanaście wielkich nazwisk na rynku światowym, w tym: dostawcę rozwiązań centrum danych GDS, SAIC General Motors oraz niemieckiego dostawcę pojazdów użytkowych SAF-Holland . Największa proponowana inwestycja pochodzi jednak z Nio , rozruchu pojazdów elektrycznych, który obiecuje nowy zastrzyk 16,6 mld juanów w badania i rozwój elektrycznych, inteligentnych, połączonych z Internetem i lekkich samochodów.

Największa proponowana inwestycja pochodzi z Nio

Zamiast tego japońska firma farmaceutyczna Takeda , biorąc pod uwagę pozytywne wyniki, planuje dodać 809 milionów juanów do swojej firmy w Szanghaju i zamierza wprowadzić siedem nowych leków na rynek chiński w ciągu najbliższych pięciu lat. Ponadto francuska firma Decathlon planuje budowę obiektu sportowego w Szanghaju z szacowaną inwestycją w wysokości 1 miliarda juanów.

Shang Yuying, dyrektor Szanghajskiej Komisji Handlu , powiedział: „Fale inwestycji pokazują, że Szanghaj stał się kluczowym ośrodkiem dla międzynarodowych korporacji i motorem wzrostu. Ich długoterminowy optymizm dotyczący inwestowania w Szanghaju pozostaje niezmieniony ”.

Grupa ABB poinformowała, że zainwestuje 150 milionów dolarów w budowę swojej „największej i najbardziej zaawansowanej” fabryki w Szanghaju

Kolejnym ważnym projektem jest grupa ABB , która ogłosiła, że zainwestuje 150 milionów dolarów w budowę swojej „największej i najbardziej zaawansowanej” fabryki w Szanghaju. Mówiąc to, jest prezes firmy Ulrich Spiesshofer , który dodał, że fabryka powinna zacząć działać do końca 2020 r., A jej roczna zdolność produkcyjna wyniesie około 100 000 robotów, co stanowi jedną czwartą globalnego popytu ABB.

Według władz miejskich w pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 r. Miasto przyciągnęło 3 704 nowych projektów finansowanych ze środków zagranicznych, co stanowi wzrost o 17,8% rok do roku . Ponadto zakontraktowane fundusze zagraniczne wzrosły o 20,4% do 33,62 mld USD.