Nowe rozszerzenie chińskiego rozruchu pojazdów elektrycznych CHJ Automotive

- May 13, 2019-

CHJ Automotive Co. Ltd, założona w 2015 r. Z siedzibą w Pekinie, Chiny, bada, opracowuje, produkuje pojazdy i inteligentny system do samochodów. Chiński startup planuje przejąć Lifan Automobile za 650 milionów CNY (94 miliony USD) i współpracować z macierzystym Lifan Industry (Group), aby zakwalifikować się do produkcji pojazdów elektrycznych. Wiadomości zostały przekazane przez Lifan Industry, który ogłosił, że porozumienie zoptymalizuje strukturę przemysłową firmy i przyspieszy jej transformację oraz zdolność do konkurowania na rynku globalnym.

Lifan Group to duże przedsiębiorstwo prywatne zajmujące się badaniami naukowymi i rozwojem, a także produkcją i sprzedażą silników. . To chiński cywilny producent motocykli i samochodów z siedzibą w Chongqing w Chinach.

Lifan Automobile osiągnął zysk operacyjny w wysokości 1,9 miliarda CNY (276 milionów USD) w ciągu pierwszych jedenastu miesięcy

Porozumienie między obiema firmami ma na celu połączenie sił . Projekt wzywa Lifan Industry i CHJ do wspólnego opracowania technologii sterowania pojazdami silnikowymi, systemów interakcji człowiek-maszyna w samochodach, modeli pojazdów dostosowanych do potrzeb samochodów i innych pojawiających się technologii w branży inteligentnych podróży.

Li Xiang , który jest także założycielem internetowej platformy marketingowej Autohome, powiedział Yicai Global w wywiadzie, że CHJ nie przyjmie tradycyjnego wzoru producenta oryginalnego sprzętu , ponieważ OEM nie może zagwarantować jakości i stworzyć wizerunku marki.

CHJ zadebiutował w październiku swoim pierwszym modelem samochodu, Leading Ideal One. Przewiduje się, że zostanie wydany w czwartym kwartale przyszłego roku. CHJ, WM Motor Technology i Byton uzyskały kwalifikacje w zakresie produkcji EV dzięki akwizycji, podczas gdy Nio i Xiaopeng Motors , które już osiągnęły masową produkcję, opracowują wzór OEM .