Obecność chińskich firm na targach CES 2019 będzie niższa niż oczekiwano

- May 13, 2019-

Wszystkie miliardy dolarów nałożone na chińskie towary wpłynęły również na udział chińskich firm w corocznych targach elektroniki konsumenckiej CES w Las Vegas - największych na świecie targach technologii konsumenckiej i elektroniki użytkowej, z około 1 75 000 oczekiwanych gości i 4 000 wystawców . Targi, które trwają w tym tygodniu, będą miały o 20% mniej chińskich handlowców.

Wiadomości zaskakują głównie dlatego, że w ubiegłym roku targi zostały zdefiniowane jako Chinese Electronics Show , biorąc pod uwagę, że wielkie firmy, takie jak Huawei Technologies i inni, wlali się do miasta, aby pokazać swoje najnowsze towary. Shaun Rein, dyrektor zarządzający China Market Research Group z siedzibą w Szanghaju, powiedział: „Chińskie firmy obawiają się taryf wojny handlowej”.

Jednak w CES nadal będzie znaczna obecność ze strony Chin

„Uczestnictwo w pokazie takim jak CES jest kosztowne , a dzięki retoryce Trumpa [chińskiego prezydenta] wobec chińskiej technologii, firmy w Chinach przemyślają swoją strategię inwestowania w USA”. rok, według katalogu wystawców CES od 4 stycznia, w porównaniu do 1751 amerykańskich firm. Liczba chińskich spadła o około 20% w porównaniu z rekordowym wynikiem 1551 w zeszłym roku, według statystyk dostarczonych przez organizację CES, Consumer Technology Association (CTA).

„W obliczu spowolnienia gospodarczego firmy muszą ponownie skoncentrować się i zadać sobie pytanie, jaka jest ich podstawowa działalność i zidentyfikować rynki, w których są bardziej pewne siebie, gdzie mogą uzyskać udział w rynku” - powiedziała Kitty Fok, dyrektor generalny Industrial Research Company. IDC China. „Dla wielu chińskich firm Chiny są nadal ich głównym rynkiem, więc nie dziwi fakt, że w tym okresie niepewności gospodarczej unikają Stanów Zjednoczonych”.

1200 wystawców z Chin w tym roku nadal reprezentuje blisko jedną trzecią wszystkich wystawców na targach CES

Obecność Chin w Stanach Zjednoczonych jest jednak bardzo ważna . W rzeczywistości kraj ten jest nadal największym rynkiem konsumenckim na świecie, a Amerykanie wydają prawie trzy razy więcej niż Chiny. I z tego powodu, chociaż niektóre chińskie firmy przyjmują w tym roku ostrożniejsze podejście do CES, nadal będzie znaczna obecność Chin.

Podczas imprezy Huawei musiał również ogłosić porozumienie z amerykańską linią lotniczą AT & T, ale biorąc pod uwagę obecne problemy, umowa między Huawei i AT & T spadła do ostatniej chwili z powodu obaw o bezpieczeństwo narodowe.