Chiny Sektor prywatny popycha finansowanie infrastruktury

- May 13, 2019-

Według raportu opublikowanego przez Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) chiński sektor prywatny przygotowuje się do odgrywania coraz ważniejszej roli na rynku finansowania infrastruktury w nadchodzących latach.

Raport pokazuje, jak stosunki gospodarcze są kluczowe w czasach niestabilności rynku i spadku wzrostu gospodarczego . W szczególności analitycy pokazują tendencje w zakresie finansowania infrastruktury transgranicznej, w tym powiązania promujące handel, integrację rynku i dystrybucję zielonej energii w ośmiu krajach, w tym w Chinach, Indiach i Rosji.

Rozwój lokalnych banków sprawił, że zdominowały sektor finansowania infrastruktury

Lokalne banki w Chinach rozwinęły się w wystarczającym stopniu i obecnie dominują w finansowaniu infrastruktury w kraju , co skutecznie izoluje je od problemów walutowych i zapewnia rozsądne długoterminowe koszty dla stawek finansowania infrastruktury.

Prezydent AIIB Jin Liqun powiedział : „Wielostronne banki rozwoju, takie jak AIIB, odgrywają ważną rolę w zachęcaniu większej liczby inwestycji sektora prywatnego poprzez współpracę z nimi przy wysokiej jakości projektach, które będą napędzać korzyści gospodarcze i społeczne dla społeczności lokalnych”.

Bank nadal dąży do opracowania rozwiązań, które sprawią, że inwestowanie w Chinach stanie się bardziej atrakcyjne dla sektora prywatnego” - kontynuował.