Prawna konopie indyjskie: globalny rynek patrzy na Chiny

- May 13, 2019-

Według Arcview Market Research i BDS Analytic, legalna marihuana jest dynamicznie rozwijającym się rynkiem na całym świecie . Według danych rynek ten spodziewa się wartości 57 miliardów USD w ciągu 10 lat, przy legalnym użytkowaniu rekreacyjnym dorosłych stanowiącym 67 procent, a marihuana lecznicza - 33 procent.

Biorąc pod uwagę możliwości uzyskania zysku i nie tracąc czasu i możliwej hegemonii na rynku, chińscy inwestorzy zaczynają ogrzewać się na nowy rynek . Światowy przemysł konopi indyjskich w rzeczywistości dąży do Chin w zakresie produkcji i inwestycji.

Chińskie firmy posiadają 309 wszystkich 606 patentów związanych z konopiami na całym świecie

Glenn Davies, dyrektor generalny CannAcubed z siedzibą w Singapurze, firmy zajmującej się konopiami indyjskimi i biotechnologią, w wywiadzie udzielonym w czwartek w Hong Kong Cannabis Investp Symposium powiedział: „Chiny od pięciu lat mają dużo pieniędzy na badania i rozwój bez pomocy. Zanim Stany Zjednoczone przeforsowały prawodawstwo, prowadziły badania i rozwój na poziomie rządowym w zakresie konopi indyjskich ”.

Chociaż konsumpcja i uprawa konopi w celach rekreacyjnych jest zakazana w Chinach , prawdą jest również, że konopie zawsze były ważną rośliną dla tradycyjnej medycyny chińskiej, która często wykorzystuje zasady kannabidiolowe.

Na całym świecie 34 kraje zezwalają na medyczne zastosowanie tej rośliny. Ale TCM użył już konopi jako lekarstwa.

Rzeczywiście, podczas gdy wzrost i konsumpcja marihuany pozostaje w Chinach nielegalna, rząd inwestuje w konopie związane ze zdrowiem, o których wiadomo, że pomagają w chorobach takich jak choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane i rak .

Szczególnie interesująca jest kwestia konopi indyjskich z wyłącznie CBD. Kannabidiol jest składnikiem rośliny stosowanej w medycynie bez tworzenia wysokiego poziomu, ale pozostaje nielegalny w uprawie lub konsumpcji w Chinach. Mimo to CannAcubed nawiązał współpracę z chińskim rządem w celu zbudowania największego na świecie obszaru CBD w południowej prowincji Yunnan w Chinach, jedynej prowincji, w której rząd wydał zezwolenia prawne.

Chiński gigant internetowy Tencent jest również partnerem projektu

Ich partner, China Health Investment Corporation , największy państwowy fundusz zdrowia w kraju, zainwestował 60 milionów USD w 15-procentowy udział w chińskim projekcie firmy , kierowanym przez chińskiego dyrektora generalnego Huanga Zeqina.

Davies przewidział, że Chiny uczynią legalną medyczną marihuanę w ciągu dwóch lat : „To naprawdę tylko kwestia czasu, zanim zostanie zalegalizowana i będziemy mogli spojrzeć na rynek krajowy”, powiedział. „Zamiast wysyłać to wszystko do Stanów Zjednoczonych, Kanady i Europy, aby wszyscy inni mogli z tego korzystać, bardziej sensowne jest dla nich zachowanie go tutaj”.