Pinduoduo tymczasowo usunięty z China App Store w Apple

- May 13, 2019-

Problemy między Pinduoduo Apple w Chinach. Pinduoduo , chińska platforma e-commerce, należy do około 700 aplikacji usuniętych z Apple App Store w Chinach, po tym jak najnowsza wersja aplikacji PDD zawierała błąd techniczny. Firma Apple nie dostarczyła żadnych danych o błędach, ale chińska firma twierdziła, że kontaktuje się z Apple, a aplikacja zostanie ponownie uruchomiona po rozwiązaniu problemu.

Jednak usunięcie , określają bezpośrednio zainteresowanych, dotyczy tylko kupujących na platformie, a nie aplikacji sprzedawcy . Tak więc chińscy użytkownicy Androida nie ulegają zmianie, podobnie jak użytkownicy iOS, którzy już pobrali aplikację.

W maju Apple wyeliminowało już około 10 000 aplikacji, a następnie ponownie je wstawiło

Jak wspomniano, błąd w Apple Store jest problemem technicznym, który nie wpłynął tylko na Pinduoduo . Inne aplikacje, których dotyczy problem, to platforma konserwacji samochodów Tuhu B2C, mapy Soguo i nawigacja Sogou. Według raportów aż 718 aplikacji zostało zawieszonych w chińskim sklepie App Store.

Nie jest to jednak pierwszy raz, gdy Apple zainicjował tego typu procedury w 2018 roku . W maju usunięto ponad 10 000 aplikacji, z których niektóre zostały ponownie uruchomione dopiero dwa dni później. Duża liczba z nich nie spełniała standardów Apple dotyczących zakupów w aplikacji, co pozwala użytkownikom na zakup towarów wirtualnych.

Rok 2018 był rokiem zapomnienia dla Pinduoduo

Pinduoduo kontynuuje zatem rok niezbyt szczęśliwy . Krótko po wprowadzeniu do obrotu na Nasdaq w rzeczywistości przedsiębiorstwo zostało poddane dochodzeniu przez chińskie organy regulacyjne w celu umieszczenia podrobionych towarów.

Wiadomość ta doprowadziła do serii pozwów, w których inwestorzy twierdzili, że firma błędnie przedstawiła lub ukryła swoje dokumenty z wykazami. Aby poradzić sobie z kryzysem, chińska firma zamknęła 1000 sklepów i usunęła cztery miliony reklam zawierających podrobione towary. Zgłosił również 36 firm do regulatora rynku w dzielnicy Changning w Szanghaju.