Szanghaj Kurierzy mają najwyższe wynagrodzenia w Chinach

- May 13, 2019-

Wraz z rozwojem handlu elektronicznego coraz ważniejsza staje się praca kurierów , którzy przynoszą towary zakupione w Internecie i nie tylko. Najwyżej opłacani kurierzy w Chinach znajdują się w Szanghaju . W rzeczywistości miesięczne pensje osiągnęły szczyt 8 200 RM (1,80 USD), co odzwierciedla rosnące zapotrzebowanie na usługi dostawcze w związku z wysokim sezonem.

Dane te zostały dostarczone przez 58.com i Beijing Morning Post, dla których średnia krajowa pensja kurierów osiągnęła 7,169 RMB, wzrastając o 8,5% w porównaniu do października 2017 r. Hangzhou zajęło drugie miejsce w tym specjalnym rankingu, osiągając 8,019 RMB.

W rankingu najlepiej opłacanych przewoźników Nanjing zajmuje trzecie miejsce z 7.911 RMB i czwartym Pekinem z 7.489 RMB. Dane pokazują również, że Chengdu odnotowało najwyższy wzrost wynagrodzeń kurierów, z wynikiem + 15,66% rok do roku.

Konsumenci, pomimo rosnących cen, nie odczują wzrostu cen

W październiku - cztery główne chińskie usługi kurierskie YTO Express, ZTO Express, STO Express i Yunda Express - ogłosiły, że podniosły ceny w porównaniu do daty Double 11 . Firmy z kolei zwiększyły stawki za paczki dostarczane z dowolnego miasta w Szanghaju o 0,5 RMB.

Z jednej strony, pensje kurierów rosną, z drugiej strony konsumenci niekoniecznie odczuwają skutki wzrostu cen . W rzeczywistości firmy działają w oparciu o sieci dostaw, z przesyłkami skierowanymi do klientów zarządzanych przez partnerów franczyzowych. Rezultatem jest wzrost cen dla ich partnerów, nie zawsze postrzegany przez konsumentów.

Ekspresowa dostawa to jedna z najbardziej konkurencyjnych przestrzeni w Chinach

Prawdopodobnie powodem, dla którego kupujący nie zostali dotknięci wzrostem wynagrodzeń kurierskich, jest fakt, że ekspresowa dostawa w Chinach jest konkurencyjną przestrzenią . Oprócz uznanych usług, takich jak SF Express, YTO Express i ZTO Express i inne, nawet giganci handlu elektronicznego wchodzą na scenę.

Alibaba , na przykład, weszła w sektor logistyki za pośrednictwem Cainiao , chociaż wymaga podejścia opartego na platformie w oparciu o kurierów partnerskich. Ostatnio JD.com , która prowadzi dział logistyki wewnętrznej, rozszerzyła swoją ofertę o szybkie dostawy dla osób fizycznych.