Chiński przemysł AI: 1 bilion juanów do 2030 roku

- May 13, 2019-

Już z tytułu raportu „ Wielki skok technologiczny w Chinach ” rozumiemy oczekiwanie na dane z najnowszego raportu Bloomberg Intelligence (BI) . Zgodnie z tym raportem, wartość chińskich branż sztucznej inteligencji (IA) może przekroczyć 1 bilion juanów (145,47 miliardów dolarów) do 2030 r., Przy czym przemysł oparty na inteligencji przekroczy 10 bilionów juanów.

Reprezentowanie dwóch największych atutów Chin to dążenie Chin do komercjalizacji technologii IA i wprowadzenie największej na świecie sieci 5G . „Biorąc pod uwagę trajektorię wzrostu w ostatniej dekadzie, Chiny mogą wyprzedzić USA w globalnym udziale w patentach technologicznych do 2025 r.” - powiedział raport.

Według raportu przemysł związany z sztuczną inteligencją może przekroczyć 6 procent PKB Chin do 2030 roku

Ale oczywiście wyniki Chin pokazują lata zaangażowania w dziedzinie technologii i danych. W raporcie analitycy BI twierdzą, że obfitość danych w kraju może przyspieszyć przyspieszenie rozwoju branży.

Co więcej, według Tsinghua University, prywatne finansowanie chińskich przedsiębiorstw związanych z sztuczną inteligencją w 2017 r. Wyniosło 27,7 mld dolarów, co stanowi 70 procent globalnych inwestycji w branży.

Startupy AI dogoniły już Stany Zjednoczone do 2016 roku

Vey-Sern Ling, starszy analityk branży w wywiadzie dla Bloomberg, powiedział: „Nie sądzę, żeby gdziekolwiek indziej na świecie miałeś tak silny rząd, identyfikując filar technologii i mając pełną wagę”.

Ling dodał, że Chiny mogą wyprzedzić światowych konkurentów w komercjalizacji technologii sztucznej inteligencji i że chińska sztuczna inteligencja do 2030 r. Może być napędzana przez rozwój finansów w sektorze transportu, usług biznesowych, opieki zdrowotnej i opieki zdrowotnej.