Pekin, znaczące inwestycje w sieć 5G Do 2022 roku

- May 13, 2019-

Operatorzy komunikacji z Pekinu wydadzą ponad 30 miliardów juanów (około 4,4 miliarda dolarów) na budowę sieci 5G w mieście do 2022 r. , Zgodnie z wcześniej opracowanym planem rozwoju. Sieć 5G obejmie centralny obszar miasta (określony obszar w obrębie Drugiej Obwodnicy), jego podcentrum w dzielnicy Tongzhou, oprócz obszarów i miejsc, które pełnią ważne funkcje.

Technologia ta będzie również stosowana w głównych infrastrukturach miejskich , takich jak nowe lotnisko, oraz podczas ważnych wydarzeń, takich jak Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2022 roku. osiągnąć 20 miliardów juanów przychodów do 2022 roku.

Pekin stworzy centra innowacji produktów w nadchodzących latach

Uzyskanie ważnych przełomów w rozwoju podstawowych komponentów sieci 5G i wprowadzenie ich do użytku przemysłowego jest głównym zadaniem dla rozwoju przemysłu 5G w mieście. W nadchodzących latach Pekin stworzy centra innowacji produktów , specjalne projekty i bazy produkcyjne dla rozwoju kluczowych komponentów, w tym komponentów i chipów częstotliwości radiowych.

Miasto chce, aby firmy technologiczne osiągnęły 10% udział w globalnym rynku komponentów 5G , zgodnie z wytycznymi określonymi w planie rozwoju.