Pierwsze testy zautomatyzowanego i pozbawionego sterownika metra w Syczuanie

- May 12, 2019-

Ogromne terytorium Chin potrzebuje łatwiejszych i bardziej efektywnych podróży dla swoich obywateli, a wiele regionów stosuje nowatorskie rozwiązania . Na przykład w prowincji Syczuan projektuje się metro o najwyższym stopniu automatyzacji

Według gazety „Sichuan Daily”, która informowała o nowościach, metro to pierwsze metro klasy 4 (GoA4) w kraju z ośmioma wagonami . Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Publicznego pociągi te, które krążą w systemie GoA4, działają automatycznie przez cały czas , w tym przez otwieranie i zamykanie drzwi, wykrywanie przeszkód i zarządzanie sytuacjami awaryjnymi.

Metro to pierwsze w kraju metro klasy Automation 4 (GoA4) z ośmioma wagonami

Osiem wagonów może przewieźć do 3496 osób w jednej podróży (więcej niż obecne automatyczne metry działające w Pekinie i Shangha), a jedyny model testowy jest zaprojektowany do pracy z prędkością 100 km / h na linii metra Chengdu 9, 22 km kolej, która łączy zachodnią i południową część miasta.

W przyszłości będzie 25 pociągów tego typu, które będą działać na trasie, gdy linia zostanie oddana do użytku pod koniec 2020 roku, według gazety.