Moda: Sukcesy i błędy w kolekcji luksusowych marek

- May 13, 2019-

Na całym rynku chińskim i chińskim jest to różowy szał. Rok, który rozpocznie się 5 lutego w chińskim Nowym Roku , będzie naznaczony znakiem zodiaku świni, a różowa, miękka i zabawna atmosfera rozprzestrzenia się nie tylko wśród ludzi, którzy chodzą po ulicach pełnych latarni i przedstawień świń, ale także wśród sprzedawców, którzy ideują i proponują wszystkie rodzaje przedmiotów o kolorze lub kształcie zwierzęcia roku.

Podczas Chińskiego Festiwalu Wiosny fajerwerki są oświetlane, aby odstraszyć demony i złe duchy, ale na ulicach wizerunek Lucky Pigs jest wszędzie, z wyjątkiem telewizji, nie po to, by urazić wrażliwość 18 milionów muzułmanów mieszkających w Chinach.

Luksusowe marki nie mogą przegapić okazji do udziału w festiwalowym szaleństwie. Przy 500% wzroście produktów luksusowych online od 2009 r. I sprzedaży online, która według prognoz ma stanowić 19% luksusowej sprzedaży do 2025 r., Globalne marki i detaliści szukają kalendarza księżycowego, aby znaleźć możliwości dotarcia do chińskich klientów na całym świecie, których popyt na produkty tematyczne rosną z roku na rok.

Gotówka jest królem podczas chińskiego Nowego Roku, a podarunek w postaci czerwonych kopert jest głównym kierowcą. Nic dziwnego, że luksusowe marki chcą dołączyć do partii.

Jednak wynik nie zawsze jest satysfakcjonujący, czasami popycha chińskich internautów do wesołości.

Dlatego też, podczas gdy targowisko Alibaba jest pełne zabawnych pluszowych Lucky Pig ubranych w tradycyjne czerwone stroje, Chińczycy dzielą się zdjęciami Xiao Hong Shu ze swoim najnowszym fularem zaprojektowanym przez Louisa Vuitton Pig, nowymi różowymi Vans, całą kolekcją kapsułek Starbucks i wieloma zabawnymi świniami produkty w kształcie.

rok świni - moda - samochody dostawcze - cifnews

© Vans. Aby wykorzystać sezon świąteczny, czas, w którym upominki są popularne, wiele luksusowych marek uruchomiło dostosowane kampanie cyfrowe .

Włoska firma odzieżowa Gucci wprowadziła już własną limitowaną kolekcję złożoną z 35 pozycji i promowaną za pośrednictwem kanałów cyfrowych Gucci i wybranych sklepów na całym świecie. Nie tylko ubrania, obuwie, bagaż i akcesoria są barwione na różowo lub po prostu reprezentują zwierzę, ale także łaty Three Little Pigs Walta Disneya są szyte na trampkach, plecakach, torbach i portfelach.

rok świni - moda - gucci - cifnews

© Gucci. Zdjęcia fotografa Gucciego wykonane przez fotografa Franka Lebona pokazują ludzi prowadzących luksusowe życie w towarzystwie ich świń domowych .

Aby upamiętnić Święto Narodowe, Nike zamiast tego wydaje limitowaną edycję noworocznej kolekcji, która łączy wzory symboliczne dla wszystkich 12 znaków na klasycznym Nike, Jordan Brand i Converse , łącząc je w formie tradycyjnego chińskiego patchworku o nazwie Bai Jia Yi.

Kosmetyki nie zostały pozostawione, a mnóstwo makijażu jest teraz sprzedawanych ze specjalnymi wzorami „Rok świni”, takimi jak Etude House , który współpracował z Disneyem, aby wprowadzić kompletny zestaw do makijażu z projektami Piglet.

Kochaną marką do makijażu są również kanadyjskie kosmetyki MAC, które zastosowały chińską sztukę cięcia papieru do ulubionej czerwonej szminki, Ruby Woo.

rok świni - moda - kosmetyki MAC - cifnews

© MAC Cosmetics. Nie tylko reprezentacja świń, niektóre marki wolą proponować kampanie noworoczne pokazujące chińskie tradycje i sztukę .

Jednak nawet w tym roku niektóre marki poszły za daleko. Począwszy od zegarków Piaget , wielu użytkowników ironicznie skomentowało na stronie Weibo wizażysty Kevina 文凯 老师, czy te zegarki były fałszywe, czy rzeczywiście są na rynku.

Nawet Harry Winston przedstawił zegarek uważany za „efektowny” z czerwoną szkarłatną tarczą, podświetloną świnią, złotymi rękami i Swarovskim. Zdecydowanie za dużo dla chińskiej publiczności.

Rok świni - moda - zegarki piaget - cifnews

© Piaget. Niektóre noworoczne produkty luksusowe są silnie krytykowane na chińskich mediach społecznościowych, takich jak zegarki Piaget, które jak na ironię nazywają się fałszywym wyglądem od niektórych użytkowników Weibo .

Na Weibo chińscy internauci dobrze się bawią krytykując niektóre bardzo drogie mody noworoczne zaprojektowane przez duże marki luksusowe. Wiele komentarzy na temat popularnego mikroblogu pokazuje chińskie rozczarowanie „tanią” reprezentacją Roku Świni przez zagranicznych liderów mody, którzy zazwyczaj projektują nieprawdopodobne akcesoria, które niosą ze sobą nieuzasadnione wysokie ceny. W 2017 r. Średnia cena produktów wzrosła o 68% do 421 USD w porównaniu z poprzednim rokiem.

Niektóre ze wspomnianych wcześniej bluz Gucci ze świńami mogą kosztować 2100 dolarów, podczas gdy broszka świni ze skrzydłami z żywicy jest sprzedawana za 820 dolarów. Jeśli pod względem stylu włoska marka wydaje się być faworytem, sądząc po komentarzach użytkownicy za pośrednictwem Weibo, internauci wydają się całkowicie nie lubić akcesoriów.

„Co jest nie tak z tymi projektantami? Tak brzydki i tak kosztowny ”- to jeden z wielu komentarzy na temat Weibo.

Brelok do kluczy Louis Vuitton za 880 dolarów znajduje się również w gorącym fotelu. Różowa futrzana świnia ze złotym logo LV jest uważana za lepką i rogatą.

rok świni - moda - gucci - louis vuitton - cifnews

© Luis Vuitton, Gucci. Pewne luksusowe akcesoria roku z okazji świni są uważane przez chińskich internautów za niezwykle kosztowne .

Niemniej jednak w tym roku wiele marek wzięło pod uwagę licznych krytyków otrzymanych w sezonie świątecznym 2018, kiedy skomentowano, że przedmioty są jeszcze gorsze niż w poprzednim roku.

W zeszłym roku Armani był silnie krytykowany w mediach społecznościowych z powodu braku oryginalności kompaktowej obudowy noworocznej. W rzeczywistości, przez trzy lata z rzędu, włoska marka wprowadziła prawie identyczne puderniczki z pudrem z innym zwierzęciem wciśniętym w moc.

Popularny bloger WeChat sarkastycznie zasugerował umieszczenie Pigpy Peppy na pudrze w Roku Świni, aby wyglądała ciekawiej, ale Armani zaskoczył wszystkich całkowicie zmieniając całe opakowanie.

Dior uprzednio krytykował wprowadzenie bransoletki, która wyglądała jak obroża dla psów, w tym roku postanowił zmienić motyw bransoletki na hortensję zamiast świni.

Jednak nawet jeśli niektóre marki zdecydowały się na zmianę linii zgodnie z krytyką, niektóre inne luksusowe firmy nadal proponują taki sam styl, jak Estée Lauder, której noworoczne kompakty zawsze otrzymują mieszane recenzje. Chociaż wielu uważa, że projektanci włożyli zbyt wiele diamentów na obudowę, co sprawia, że wygląda ona krzykliwie i tanio, firma kontynuowała ten sam styl, wprowadzając kompaktową obudowę w kształcie świni, całkowicie pokrytą różowymi kryształami, kosztem 337 USD.

Rok świni - moda - estee lauder - cifnews

© Estée Lauder. Media i konsumenci wyrazili rozczarowanie brakiem wyrafinowania kulturowego wśród projektantów luksusowych .

Chociaż prawdą jest, że limitowane produkty wakacyjne mogą być skutecznym sposobem marketingu dla luksusowych nabywców , wielu uważa, że zagraniczni projektanci nie rozumieją, w jaki sposób włączyć tradycyjne chińskie elementy i zwierzęta zodiakalne w sposób, który przemawia do coraz bardziej wyrafinowanych chińskich klientów luksusowych.

Dlatego też, chociaż chińscy konsumenci doceniają wysiłki luksusowej marki w tworzeniu niestandardowych przedmiotów noworocznych, firmom wydaje się brakować lokalnego zrozumienia kultury i tradycji, jak również potrzeby współczesnych chińskich nabywców w zakresie wyszukanych wzorów.

Nawet jeśli umieszczenie zodiakalnego zwierzęcia na przedmiocie i użycie czerwonego koloru mogło zadziałać, gdy marki zaczęły tworzyć kolekcje sylwestrowe, muszą teraz lepiej zrozumieć głębsze znaczenie związane ze zwierzęciem zodiaku, aby nie oferować dziecinnego lub lepkiego wzory.

Ponowne odkrycie tysiącletniej chińskiej kultury to gra, w której zagraniczne marki muszą iść na całość, aby być konkurencyjnym.

Chińscy millenialsi są najbardziej zaawansowanymi cyfrowo konsumentami na świecie, a chińskie doświadczenia handlowe należą do najlepszych na świecie. Wszyscy ci nowi nabywcy mają smartfony nowej generacji, które są holownikiem China 2.0 , kraju, który jest modernizowany, stając się zaawansowanym technologicznie polem na arenie międzynarodowej.

Chińscy millenialsi są prawdziwym supermocarstwem konsumpcyjnym, podzielonym między odkryte na nowo starożytne wartości, nowoczesność i nacjonalistyczną dumę. W rzeczywistości odkrycie kulturowe w Chinach znajduje odzwierciedlenie w konsumpcji. Przykład przede wszystkim? Wyprzedana nowa linia szminek wprowadzona przez Forbidden City Museum .

Wydaje się, że przynajmniej w tym roku niektóre firmy poprawiły swoje kampanie w porównaniu z ubiegłym rokiem, ale wciąż zbyt wiele marek nie porusza się z duchem czasu.

Poza tą datą kalendarzową luksusowe marki muszą skupić się na tym rynku, zaspokajając wartości klientów i wydarzenia kulturalne z jeszcze większym wyrafinowaniem. Jak pokazało wiele innych kampanii zagranicznych w Chinach, doradztwo kulturalne poprzez opinie odbiorców na rynku jest nie tylko konieczne, ale także konieczne.