Chiny: wzrost zainteresowania zagranicznymi nabywcami

- May 13, 2019-

Chiny są coraz bardziej krajem, który przyciąga uwagę kapitału zagranicznego . Potwierdza to rosnące zainteresowanie meblami komercyjnymi w Szanghaju. Udział inwestorów zagranicznych w transakcjach dotyczących nieruchomości komercyjnych w Pekinie może wzrosnąć do 40 procent w 2018 roku, co stanowi rekordowy poziom. W trzecim kwartale zagraniczni inwestorzy stanowili 66,5 proc. Ofert nieruchomości komercyjnych w Szanghaju.

Do najważniejszych działań prowadzonych przez operatorów należą Pekin i Guangzhou, dwa w Szanghaju i jeden w portfelu działań w pięciu miastach. Inwestorzy ci wydali ponad 23 miliardy juanów (3,3 miliarda USD) w tych pięciu ogłoszonych publicznie transakcjach dotyczących nieruchomości komercyjnych w ciągu ostatnich trzech tygodni, nawet jeśli lokalni inwestorzy zostali ograniczeni przez politykę zaostrzania kredytu przez Pekin

W całych Chinach transakcje transgraniczne wynosiły 5 mld USD, czyli 22% całości

Według Granta Ji, szefa rynków kapitałowych CBRE North China w Pekinie, udział zagranicznych inwestorów może wzrosnąć do 40 procent w 2018 roku: „Ręce lokalnych konkurentów są związane z restrykcyjnymi warunkami finansowania, surowszymi zatwierdzeniami [procesami] i rynkiem nieruchomości krawężniki, podczas gdy zagraniczni inwestorzy mają przewagę, taką jak dostęp do międzynarodowych funduszy i krótsze procedury ”.

Zainteresowanie chińskimi nieruchomościami nadal rośnie. Centrum handlowe o wartości 2,56 mld juanów w dzielnicy Tongzhou w Pekinie zostało sprzedane firmie Link Reit z siedzibą w Hongkongu. Link Reit , który jest właścicielem innego centrum handlowego w Pekinie i może wykonać transakcję za granicą, wygrał w końcu z powodu „głębszego zrozumienia rynku nieruchomości, większej determinacji i możliwości zamknięcia transakcji w sposób terminowy i prosty”, powiedział Ji.

Dane z Cushman & Wakefield pokazują, że w Szanghaju udział zagranicznych inwestorów - głównie firm private equity ze Stanów Zjednoczonych i Hongkongu - wzrósł w trzecim kwartale do 66,5 procent , najwyższego poziomu od 2016 roku